Saudo Arabijos kariškiai skaičiuoja, kad šalies didžiausiai naftos perdirbimo įmonei ir netoliese esančiam naftos telkiniui savaitgalį smogė iš viso 18 vadinamųjų dronų ir dar 7 sparnuotosios raketos. Ir šie ginklai, išnagrinėjus jų nuolaužas, pasak Rijado – neabejotinai Irano gamybos.
„Sparnuotoji raketa negalėjo nuskrieti tokio atstumo ir ji skriejo ne iš Jemeno. Husių sukilėliai ir jų atstovai Jemene tik vykdo Irano revoliucinės gvardijos nurodymus. Puolimas vyko iš šiaurės – jos negalėjo atskrieti iš kur nors kitur. Dabar bandome nustatyti tikslią paleidimo vietą“, – sako kariuomenės atstovas Turki Al Malki.
Vizito į Saudo Arabiją ir Jungtinius Arabų Emyratus atskriejęs JAV valstybės sekretorius Mikeas Pompeo išpuolį jau pavadino „karo aktu“.
Tiesa Amerikos prezidentas Donaldas Trumpas bent jau kol kas sako nesmogsiantis Irano režimui karine jėga.
„Yra pilna laiko pasielgti piktai. Visa tai pradėti yra labai paprasta. Bet dabar žiūrėsime, kas nutiks. Jei mums teks ko nors imtis – mes tai padarysime nedvejodami“, – kalbėjo JAV prezidentas Donaldas Trumpas.
Bet artimiausiu metu Vašingtonas žada paskelbti Iranui naujų sankcijų. O Jemeno husiai, prisiėmę atsakomybę už savaitgalio atakas jau grasina Jungtiniams Arabų Emyratams.
„Pirmą kartą skelbiame, kad galime pasiekti dešimtis taikinių Jungtiniuose Arabų Emyratuose“, – teigia husių atstovas Yahya Saria.
Tiksliai nustatyti didžiausios pasaulio naftos perdirbimo įmonės sprogdinimų kaltininkus tikisi ir JT ekspertai į karalystę siųsdami ekspertus.