Mychailas Viktorovyčius Poliakovas, kurio tėvas kilęs iš Ukrainos, kovo 27 d. atvyko į Indijos miestą Port Blerą, o po trijų dienų, sekmadienį, buvo sulaikytas, kai buvo pranešta, kad jis valtimi nuplaukė į draudžiamą salos dalį.
Andamanų ir Nikobarų salynas yra 572 salų grupė, atitolusi nuo žemyninės Indijos dalies daugiau kaip 1,2 tūkst. kilometrų.
Andamanų ir Nikobarų salyno policijos generalinis direktorius H.S. Dhaliwalis sakė, kad policija buvo įspėta po to, kai vietiniai gyventojai pastebėjo vyrą netoli paplūdimio Pietų Andamane.
Jis pranešė, kad kovo 29 d. jis buvo pastebėtas ant pripučiamos vienvietės valties.
„Gauname daugiau informacijos apie jį ir jo ketinimą apsilankyti rezervuotoje genties teritorijoje. Taip pat stengiamės išsiaiškinti, kur dar jis lankėsi būdamas Andamanų ir Nikobarų salose. Apklausiame viešbučio, kuriame jis buvo apsistojęs Port Blere, darbuotojus“, – teigė jis „Press Trust of India“.
Prieš jį užregistruotas oficialus skundas pagal 1946 m. Užsieniečių įstatymą ir dėl to, kad be leidimo įžengė į genčių rezervatą.
Genčių žemės teisiškai saugomos pagal 1956 m. reglamentą
Policijos pareigūnas laikraščiui „The Indian Express“ sakė, kad „nustatyta, jog jis įžengė į draudžiamą genčių rezervato teritoriją“.
Pranešama, kad M. Poliakovas buvo atvykęs į salas trečią kartą, pernai jose lankėsi du kartus. Policija teigė, kad apie sulaikymą informavo Indijos vidaus reikalų ministeriją, kuri palaiko ryšį su JAV ambasada.
Genčių žemės teisiškai saugomos pagal 1956 m. Andamanų ir Nikobarų salų (aborigenų genčių apsaugos) reglamentą, kuriuo draudžiama į jas patekti be leidimo.
2018 m. Sentinelų, nykstančios genties, 27-erių metų amerikiečių misionierius Johnas Allenas Chau buvo nužudytas po to, kai neteisėtai bandė patekti į jų teritoriją skelbti krikščionybės.
Teigiama, kad jis buvo nužudytas, kai genties gyventojai apšaudė jį strėlėmis.
2006 m. Sentinelų gentis nužudė du indų žvejus, atsitiktinai nuplaukusius į Šiaurės Sentinelų salą. Kai vėliau virš salos žemai praskrido Indijos karinis sraigtasparnis, genties nariai, rodydami pasipriešinimą, apšaudė jį strėlėmis.
Nuo to laiko karinis jūrų laivynas aplink salą nustatė apie 5 kilometrų buferinę zoną, užtikrinančią, kad pašaliniai asmenys nepatektų į salą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!