Kreipimasis buvo paskelbtas „Telegram“ kanale „Put Domoj“.
„Pasirodo, kad mes nesame rinkėjai ir ne piliečiai, o gal ir visai nebe žmonės... Mus išduoda ir naikina saviškiai... Mus api**so ir jus api**s. Juk visą šį laiką mums buvo rodomas tik tingus stabilumas, patikimumas, saugumas.
Prisimename, kaip prezidentas žadėjo, kad atsargos kariai nebus šaukiami, kad užduotis „specialiojoje karinėje operacijoje“ (taip Rusija vadina invaziją į Ukrainą – red.) vykdo tik profesionalūs savanoriai. O paskui mūsų artimuosius išvežė į Ukrainą. Tiesą sakant, pažadai buvo tušti. Daugelis niekada negrįš. Mobilizacija pasirodė siaubinga klaida. Buvome nubausti už įstatymų laikymąsi“, – rašoma artimųjų manifeste.
Pasipiktino dėl išlaisvinto kanibalo
Mobilizuotųjų šeimos nariai skundžiasi, kad yra bandomi „nutildyti mokėjimais ir pašalpomis, nurodant „garbingą“ Kursko (nuskendęs rusų povandeninis laivas – red.) pavyzdį“.
„Jis nuskendo. Ne visi pamiršo, kaip buvo tada. Tačiau kalbant apie mylimo žmogaus gyvybės kainą, norisi sudraskyti tą, kuris išdrįso pateikti tokį šlykštų pasiūlymą“, – rašo artimieji, turėdami omenyje, kad mobilizuotųjų šeimoms yra mokama už tylą.
Artimieji taip pat piktinasi, kad Vladimiras Putinas atleido recidyvistui Denisui Gorinui, kuris buvo nuteistas kalėti 22 metus griežto režimo kolonijoje už daugybę žmogžudysčių ir kanibalizmą.
„Matyt, mūsų tėvynė išlaisvinama visuomenės grietinėlei: maniakams, girtuokliams, migrantams, nepaprastai turtingiems valdininkams ir jų vaikams (kodėl, beje, jų nėra apkasuose?) Veikia neigiama atranka. Mes siūlome rusiškąjį pasaulį, bet koks jis pasirodė? Atrodo, pasukome neteisingu keliu“, – toliau rašoma manifeste.
Moterys vienijasi
Rusijoje pagrindinė Kremliaus problema prezidento rinkimų išvakarėse – mobilizuotų moterų žmonų nepasitenkinimas. Moterys trisdešimtyje Rusijos Federacijos regionų susivienijo ir reikalauja, kad jų vyrai būtų grąžinti namo, rašo „Kavkaz. Realiji“.
Apie Rusijos Federacijos ginkluotosiose pajėgose mobilizuotų vyrų žmonų planus vykti į mitingus įvairiuose Rusijos regionuose tapo žinoma dar lapkričio pradžioje, kai lapkričio 7 d. Maskvoje kelios moterys prisijungė prie Rusijos Federacijos komunistų partijos mitingo su plakatais su užrašais „Laikas mobilizuotiesiems grįžti namo“ ir „Jokios neribotos mobilizacijos“. Jas apsupo policija, tačiau jos nebuvo suimtos. Moterys suformulavo savo reikalavimus deputatams, o šie pažadėjo į juos atsakyti per mėnesį.
Tarp moterų reikalavimų – nustatyti vienerių metų tarnybos terminą šauktiniams ir nustoti elgtis su kariškiais kaip su „vergais ir nereikalingais žmonėmis“.
Per ateinančias dvi savaites mobilizuotųjų artimieji bandė koordinuoti mitingus už karių teises keliuose miestuose: Maskvoje, Novosibirske, Krasnojarske, Čeliabinske ir Sankt Peterburge, tačiau visur buvo atsisakyta leisti rengti sueigas.
Rusų okupantai pradeda pavargti nuo karo Ukrainoje ir ima skųstis represijomis. Tai liudija pasiklausyti karių telefoniniai pokalbiai, kurių detalėmis dalijasi „Associated Press“.