Šią versiją leidiniui „Newsweek“ išsakė ir buvęs JUKOS vadovas Michailas Chodorkovskis.
Leidinyje pažymima, kad kaltinimai Kremliui dėl S. Skripalio nunuodijimo kariuomenės reikmėms gamintą nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičok“ nėra netikėti žinant grasinimus „išdavikams“, kuriuos nuolat kartoja dabartinis Rusijos prezidentas V. Putinas. 2010 metais po didžiulio šnipų paviešinimo skandalo JAV jis pareiškė, kad išdavikai „patys užsilenks“, ir prigrasino, „kokius ten trisdešimt sidabrinių jie begautų, šie vis tiek stos skersai gerklės“.
Britų manymu, paaiškėjus, kad Rusija nusprendė tokiu iššaukiančiu būdu svetimoje valstybėje susidoroti su pabėgėliu būtų mažesnė blogybė ir mažiau gąsdinanti galimybė, negu paaiškėjus jog S. Skripalis buvo nužudytas mistinių likvidatorių būrio, kurie veikia pusiau oficialiai ar savo iniciatyva ir visiškai nebaudžiami.
Viena vertus, Didžiojoje Britanijoje yra nuomonių ir abejojančių oficialia versija dėl Rusijos sąsajų su šiuo pasikėsinimu. „Newsweek“ kalbintas neįvardintas britų parlamento deputatas mano, kad „tai būtų neįtikėtina kvailystė“ duoti įsakymą pašalinti S. Skripalį tuo metu, kuomet „Rusija bando atrodyti kaip įmanoma geriau“ prieš pasaulio futbolo čempionatą. „Putinui tai atneša vien tik nuostolius“, – įsitikinęs parlamentaras.
Kita vertus, S. Skripalis, be jokios abejonės, patenka į V. Putino „išdavikų“ apibrėžimą. Tačiau kėsintis į žmogų, perėjusį oficialią apsikeitimo procedūrą, pakerta bet kokią protokolo, nustatyto dar Šaltojo karo metais, logiką. Buvęs britų diplomatas, kurio pavardė taip pat neįvardijama, pažymi, kad žmonių, dėl kurių apsikeitimo buvo sutarta, likvidacija prieštarauja pačios procedūros principui ir apsunkins ateityje panašias derybas.
Tarptautinių santykių ekspertas Markas Galeotti mano, kad S. Skripalio nuodytojų nejaudina politinės pasikėsinimo pasekmės, o V. Putino žvalgybos institucijų kontrolė „rodo įtrūkimų požymius“. Anot eksperto, pasikėsinimas galėjo tapti varžymosi tarp įvairių saugumo tarnybų pasekme. Federalinė saugumo tarnyba vis aktyviau veikia užsienyje. M. Galeotti teigimu, ši tarnyba stipriai skiriasi nuo tradicinės GRU žvalgybos, ji veikia „nebaudžiamai ir tiesiogiai saugant Kremliui“. FST pareigūnai nėra auklėti pagal „senojo etiketo“ kodeksus ir nesistengia jų paisyti, mano jis.
Tuo pat metu, vieno iš britų diplomatų manymu, puolimas galėjo būti organizuotas GRU karininkų iniciatyva, kurių karjera buvo sužlugdyta po S. Skripalio informacijos perdavimo Vakarų šalims. Kai kuriais duomenimis, jis atskleidė iki 300 agentų ir karininkų: jeigu kažkuris iš jų buvo jaunesnis nei S. Skripalis, tai dabar galėjo pasiekti aukštesnes pareigas ir galų gale sulaukti galimybės atkeršyti „išdavikui“.\
Buvęs Jukos vadovas Michailas Chodorkovskis, komentuodamas situaciją televizijai ZDF taip pat kėlė versiją, kad „likvidatorių būrys“ galėjo neatsiklausti V. Putino ir veikti savarankiškai. „Yra du variantai: arba Putinas įsakė, arba jis apskritai nekontroliuoja situacijos ir nekontroliuoja karinės žvalgybos“, – tikino M. Chodorkovskis.
Kalbėdamas apie motyvus, kurie galėjo slėptis už bandymų pasikėsinti „su aiškiais rusų pėdsakais“, M. Chodorkovskis pareiškė: „Visų pirma, tai kerštas, o tuomet demonstravimas kitiems, kad Kremliaus, karinės žvalgybos, rankos gali pasiekti bet kur. Kitaip tariant, jeigu politikai suteikia jiems tą galimybę, tai jie ja ir pasinaudoja. Tai mes žinome žiūrėdami į Rusijos istoriją“.
Atsakydamas į klausimą, kaip saugiai, po visų šių įvykių, jaučiasi jis pats, gyvendamas Londone, M. Chodorkovskis pareiškė: „Aš dešimt metų gyvenau didžiuliame pavojuje, tačiau, jeigu Putinas dabar duos įsakymą, man bus taip pat sunku apsiginti“.
Kovo 4-ąją S. Skripalis ir jo dukra Julija buvo apnuodyti nervus paralyžiuojančia medžiaga. Juos surado be sąmonės šalia vieno iš prekybos centrų, ligoninėje atsidūrė ir pirmasis juos aptikęs policijos pareigūnai. Viso medikai pagalbą suteikė 21 žmogui, likusieji skundėsi nemaloniu pojūčiu. Didžioji Britanija netrukus paskelbė, kad prieš buvusį žvalgą buvo panaudota itin pavojinga cheminė medžiaga „Novičok“, išrasta SSRS kariniams tikslams ir iki šiol itin retai naudota, bei apkaltino Rusiją įvykdžius puolimą jos teritorijoje. Rusija kaltinimus neigia, tačiau jau kovo 14-ąją Londonas išsiuntė 23 diplomatus iš šalies bei dar sykį patvirtino, kad S. Skripalio užpuolimas buvo Rusijos darbas.