„Suirimas įvyko ore ir fragmentai yra išsibarstę dideliame rajone“, – sakė komiteto pirmininkas Viktoras Soročenka, kurį citavo naujienų agentūra „RIA-Novosti“.
Jis kalbėjo Kaire, kur dirba tarptautinėje ekspertų iš Rusijos, Egipto, Prancūzijos ir Airijos grupėje.
BBC praneša, kad, kaip teigė V. Soročenka, spalio 31 d. Sinajaus pusiasalyje sudužęs keleivinis lėktuvas, kuriame buvo 224 žmonės, sugedo jau būdamas ore. Anot Rusijos tarptautinės aviacijos komiteto vadovo, išvadas apie katastrofos priežastis daryti dar yra anksti.
V. Soročenka informavo žurnalistus, kad lėktuvo nuolaužos aptiktos 20 kvadratinių kilometrų plote Sinajaus pusiasalyje. Pasak jo, kol kas rasti 163 žuvusiųjų kūnai.
Socialiniuose tinkluose su „Islamo valstybe“ siejami džihadistai, aktyviai veikiantys Sinajaus pusiasalyje, paskelbė numušę skrydį KGL9268 vykdžiusį Rusijos oro linijų bendrovės lėktuvą. Tuo metu Egipto ministras pirmininkas Sharifas Ismailas savo ruožtu pranešė, jog yra gavęs ekspertų informaciją apie tai, kad iš ginklų, kuriuos turi „Islamo valstybės“ kovotojai, daugiau negu 9 tūkstančių metrų aukštyje skridęs „Airbus 321“ numuštas negalėjo būti.
Egipto prezidentas Abdelis Fattah al-Sisis savo ruožtu paragino katastrofą vertinti atsargiai, nes esą įvykio tyrimas yra sudėtingas procesas, kuris gali užtrukti kelis mėnesius.
Maksimas Sokolovas, einantis Rusijos transporto ministro pareigas, pranešė, kad šiuo metu nėra jokių galimo lėktuvo numušimo įrodymų, kad „Islamo valstybė“ esą neturi jokių fotografijų ar vaizdo medžiagos, kuri galėtų tai patvirtinti. Tuo metu BBC analizė rodo, jog vaizdo įrašas, kuriame, kaip aiškinama, užfiksuotas lainerio numušimas, nėra oficialus „Islamo valstybės“ paskelbtas įrašas.
Rusijoje sekmadienį plevėsuoja iki pusės stiebo nuleistos vėliavos - šalis gedi žmonių, žuvusių per didžiausią savo lėktuvo katastrofą, kuri įvyko Egipto Sinajaus pusiasalyje ir pareikalavo 224 gyvybių.
Šeštadienį Sinajuje sudužus rusų turistų pilnam keleiviniam lėktuvui, žuvo visi juo skridę žmonės. Lėktuvas su atostogautojais buvo pakilęs skristi atgal į antrąjį pagal dydį Rusijos miestą Sankt Peterburgą.