Rusijos ambasada Lietuvoje savo interneto svetainėje paskelbė pranešimą, kuriuo kreipėsi į G. Nausėda. Pirmiausiai ambasada piktinosi, kad G. Nausėda gegužės 9-ąją, kai Rusija mini Pergalės dieną, minėjimą palygino su nacių renginiais karo metais.
„Dėmesį į save atkreipė tą pačią dieną išsakyti Lietuvos prezidento G. Nausėdos teiginiai, bandę perkelti informacijos dėmesį nuo šios šventos šventės į patogesnę Ukrainos temą. Kreipdamasis į Rusijos visuomenę, švenčiančią Pergalės dieną, jis palygino ją su nacistiniais minėjimais Antrojo pasaulinio karo metais“, – rašė Rusijos ambasada.
Maža to, Rusijos ambasada teigia, kad būtent Rusija „išlaisvino Lietuvą ir Europą iš fašizmo, atkovojo jai teritorijas“, tačiau nutylėjo faktą, kad po Antrojo pasaulinio karo Sovietų Sąjunga penkiems dešimtmečiams okupavo Lietuvą.
Taip pat ambasada neigė informaciją apie karą Ukrainoje ir tvirtino, kad prezidentas skleidžia „netikras naujienas“, kurias esą ne kartą yra paneigusi ir Rusijos Federacijos valdžia, ir „Vakarų žiniasklaida“.
„Specialiai ponui Nausėdai informuojame. Ukrainoje šiomis dienomis vyksta ginkluota šios šalies rytuose gyvenančių ukrainiečių kova, remiama Rusijos, prieš tą nedidelę Ukrainos visuomenės dalį, kuri, tiesiogiai dalyvaujant Vakarų valstybėms, tarp jų ir Vilniui, 2014 m. įvykdė perversmą Kyjive ir ant kruvinų to meto įvykių bangos atėjo į valdžią bei išlaikė aštuonerius metus“, – rašoma ambasados pranešime.
„Užuot atkartoję ukrainietiškas „netikras naujienas“, siūlytume ponui Nausėdai atkreipti dėmesį į Lietuvos karių dalyvavimą grupės agresorių šalių avantiūroje Irake. Dėl JAV ir jos bendrininkų, tarp jų ir lietuvių, veiksmų žuvo (ir žūsta!) šimtai tūkstančių civilių gyventojų“, – Kremliaus propagandinę liniją tęsė ambasada.
Galiausiai Rusijos ambasada pabandė pasityčioti ir iš G. Nausėdos rinkimų programoje žadėtos „gerovės valstybės“ vizijos.
„Matyt, precedento neturinčios infliacijos fone, kai sunku pasigirti „gerovės valstybės“ rinkiminių pažadų įgyvendinimu ar santykių su kaimyninėmis šalimis normalizavimu, belieka dar kartą traukti iš rankovės antirusišką kortelę, kuri buvo išmėginta daugelį metų“, – rašoma ambasados pranešime.
Rusija į Ukrainą įsiveržė vasario 24-ąją. Pirmiausiai tvirtindama, kad užims Kyjivą ir nuvers šalies valdžią per tris paras, Rusija be didesnių strateginių pergalių kariauja jau trečią mėnesį. JAV, Europos Sąjunga, Didžioji Britanija ir didelė dalis kitų pasaulio šalių Rusijai yra paskelbusi pluoštą įvairių ekonominių sankcijų.