Slėptuves Rusijoje žada gaminti Rusijos civilinės gynybos ir nepaprastųjų situacijų mokslinių tyrimų institutas. Pačios slėptuvės, pavadinimu „Kub M“ yra gaminamos Žemutinio Naugardo srityje, Dzeržinske.
Standartinis komplektas numato du modulius: patalpas 54 žmonėms ir techninį bloką. Slėptuvėje galinčių pasislėpti žmonių skaičių galima didinti įrengus papildomus modulius. Skirtingai nuo kitų gynybinių įrengimų, „Kub M“ žada būti itin mobilus. Patys moduliai transportuojami sunkvežimiais arba traukiniais, įrengiami vietoje ir gali būti pajungti prie jau esamų inžinerinių tinklų, skelbiama „The Moscow Times“.
Instituto atstovų teigimu, tokių modulinių slėptuvių gamyba, transportavimas ir įrengimas kainuoja daugiau nei dukart mažiau negu stacionarūs gynybiniai objektai, o jų pagaminimo ir montavimo trukmė neviršija trijų mėnesių.
Tai reiškia, kad per metus tokių slėptuvių institutas galėtų pagaminti apie 4 vienetus. Jie galėtų apsaugoti virš 200 žmonių. Maža to, šios informacijos apie branduolinių slėptuvių serijinę gamybą paskelbimas sutapo su Kremliaus aktyvia branduolinio šantažo kampanija.
Modulių pagaminimo ir įrengimo kaina nėra skelbiama.
Senosios slėptuvės pasirodė esančios labai apleistos
2023-iaisiais Rusijoje prasidėjo bombų slėptuvių, kurios buvo įkurtos dar Sovietų Sąjungos laikais, patikra ir remonto darbai. Daugelis tokių objektų buvo užkonservuoti ilgus metus ir yra avarinės būklės, dalis jų, kaip ir likusioje buvusios Sovietų Sąjungos teritorijoje, parduoti privatiems savininkams.
Rusija nuolat taiko branduolinio šantažo prieš Vakarus taktiką, o pastaruoju metu ypač akcentuoja galima branduolinį karą dėl Vakarų leidimo smogti į Rusijos gilumą tolimojo nuotolio raketomis. V. Putinas, praėjus kelioms dienoms po nutekintos informacijos apie J. Bideno leidimą Ukrainai naudoti JAV tolimojo nuotolio raketas Rusijos teritorijoje, pasirašė atnaujintą branduolinę doktriną.