Prieš kelias dienas Ukrainos prezidento patarėjas Oleksijus Arestovyčius tvirtino, kad nuo karo pradžios Rusijoje buvo padegta jau „dešimtys“ tokių centrų. Patvirtinimo šiam teiginiui BBC žurnalistams nepavyko, tačiau išnagrinėjus viešai prieinamą informaciją pavyko surasti bent 6 oficialiai patvirtintus atvejus. Tikėtina, kad incidentų buvo ir daugiau, tačiau jie nesulaukė paviešinimo.
Jau vasario 28-ąją Maskvos srities Luchovicų gyvenvietėje buvo išdaužtas vietinio „vojenkomato“ langas ir į vidų įmestas Molotovo kokteilis. Žiniasklaida tuomet skelbė, kad ant vartų išpuolio organizatorius paliko antikarinį užrašą ir Ukrainos vėliavos spalvos piešinį. Įtarimai buvo pateikti 21-erių vietos gyventojui, kuris netrukus iš areštinės paspruko. Tolimesnis jo likimas nėra žinomas.
Kovo 11-ąją Sverdlovsko srityje vyras padegė įėjimą į karo prievolės centrą, tačiau ugnis buvo greitai aptikta ir užgesinta, o įtariamasis – sulaikytas. Žiniasklaidos duomenimis, tai 24-erių elektronikos prekių parduotuvės konsultantas, norėjęs „nutraukti šaukimo kampaniją“. Jis į areštinę pateko pateikus kaltinimus dėl „pasikėsinimo nužudyti“. Kovo 19-osios naktį Ivanosko srityje į karo prievolės priėmimo centro langą buvo mestas padegamasis skystis. Nukentėjo tik pats langas. Jau po kelių valandų buvo sulaikytas tariamai „visiškai girtas vyras“, tačiau tuo pačiu jis bandė slėptis nuo policijos.
Balandžio 18-osios naktį vieną iš Mordovijos karo prievolės centrų apmėtė Molotovo kokteiliais, sudegė keli kabinetai, kuriuose buvo laikomi šauktinių duomenys. Iškelta baudžiamoji byla, tačiau apie įtariamųjų sulaikymą nepranešama.
Gegužės 4-osios naktį Nižnevartovske, Hantų-Mansi autonominėje srityje, du nenustatyti asmenys metė 8 padegamuosius skysčiau į „vojenkomato“ pastatą. Apdegė fasadas, tačiau ugnį pavyko greitai užgesinti. Apie įtariamųjų sulaikymą taip pat nepranešama. Karo Ukrainoje įtaka šiuo atveju yra akivaizdi – pernai per visus metus Rusijoje buvo užfiksuotas vos vienas gaisras karo prievolės centre Maskvoje, dar du – jau nenaudojamuose pastatuose, kur anksčiau buvo „vojenkomaitai“.
Pastaruoju metu, užsitęsus karui Ukrainoje, vis garsiau prabylama apie visuotinę mobilizaciją Rusijoje. Tačiau kol kas šalies valdžia kategoriškai neigia ketinanti tai daryti.
Nuo balandžio 1-osios Rusijoje vyksta ir kasmetinis naujų šauktinių rinkimas. Žadama jų nesiųsti į karo veiksmų zoną, tačiau jau nuo pat pirmųjų karo Ukrainoje dienų šauktiniai patenka į nelaisvę Ukrainoje, jų taip pat buvo ir nuskandintame kreiseryje „Moskva“.