Dabar viešojoje erdvėje pasirodė daugiau detalių apie Ukrainoje žuvusį rusų pilotą Aleksejų Borovikovą. Teigiama, kad būtent šis asmuo taip pat yra dalyvavęs kare Sirijoje.
Naujienų portalas tv3.lt gruodžio 4-ąją Ukrainos pajėgos numušė rusų sraigtasparnį Ka-52. Vėliau Rusijos soc. tinklų erdvėje pasirodė pranešimai, kad juo skrido „vieni geriausių pilotų“, kurie „kartu sudėjus turėjo 6 ordinus už drąsą“.
Abu gruodžio 4-ąją numušto rusų sraigtasparnio pilotai žuvo, patvirtino ir Ukrainos kariuomenė. Anot ukrainiečių, orlaivis buvo numuštas Dniepro oro gynybos brigados karių. Rusijos karo korespondentai skelbė, kad „tai buvo geriausi iš geriausiųjų“.
NATO vadovas baiminasi, kad karas Ukrainoje gali peraugti į platesnį konfliktą
NATO vadovas penktadienį paskelbtame interviu išreiškė susirūpinimą, kad kovos Ukrainoje gali tapti nekontroliuojamos ir peraugti į Rusijos ir NATO karą.
„Jei reikalai klostysis blogai, jie gali klostytis siaubingai blogai“, – sakė NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas Norvegijos transliuotojui NRK.
„Ukrainoje vyksta baisus karas. Tai taip pat yra karas, kuris gali tapti visaverčiu karu, peraugančiu į didelį karą tarp NATO ir Rusijos, – teigė jis. – Mes kasdien dirbame, kad to išvengtume.“
Buvęs Norvegijos ministras pirmininkas J. Stoltenbergas interviu sakė, kad „nėra abejonių, jog visavertis karas yra įmanomas“, ir pridūrė, kad svarbu išvengti konflikto, kuris „įtrauktų daugiau Europos šalių ir taptų visaverčiu karu Europoje“.
Kremlius ne kartą kaltino NATO sąjungininkes, kad jos, tiekdamos Ukrainai ginklus, mokydamos jos karius ir teikdamos karinę žvalgybą Rusijos pajėgoms pulti, faktiškai tapo konflikto šalimi.
Prezidentas Vladimiras Putinas, komentuodamas didėjančią įtampą tarp Rusijos ir Vakarų, užsiminė, kad Maskva gali pagalvoti apie tai, ką jis apibūdino kaip JAV prevencinio smūgio koncepciją.
„Kalbant apie nuginklavimo smūgį, galbūt verta pagalvoti apie tai, ar nevertėtų perimti mūsų JAV kolegų idėjų, jų saugumo užtikrinimo idėjų“, – teigė jis.
Dar gerokai prieš karą Ukrainoje Kremlius išreiškė susirūpinimą dėl JAV pastangų plėtoti vadinamąjį staigaus globalaus smūgio pajėgumą, kuriuo numatoma per vieną valandą tiksliai valdomais įprastiniais ginklais smogti priešininko strateginiams taikiniams bet kurioje pasaulio vietoje.