Rusijos ministro pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Černyšenka pareiškė Venesuelos viceprezidentei Delcy Rodriguez, kad jo šalis yra pasirengusi paremti Venesuelos ginkluotąsias pajėgas „pažangiausiais ginklais ir karine įranga“, paskelbė Venesuelos valstybinė televizija.
Abi šalys susitarė bendradarbiauti „žvalgybos ir kontržvalgybos klausimais“, dronų panaudojimo ir naftos žvalgymo technologijų srityse. Vėliau per ceremoniją Mirafloreso rūmuose prezidentas Nicolasas Maduro sakė, kad 17 sutarčių „užtvirtins ir sustiprins“ Venesuelos ir Rusijos bendradarbiavimą „nuo dabar iki 2030 m. ir vėliau“.
Rusija palaiko Venesuelos režimą
Rusija yra viena iš nedaugelio šalių, pripažinusių kairuolio N. Maduro pasiskelbtą pergalę per rinkimus liepos 28 d., kai jis pareiškė laimėjęs trečią iš eilės kadenciją, tačiau opozicija tai užginčijo, po balsavimo šalyje kilo protestai. JAV ir kelios Lotynų Amerikos šalys teisėtu rinkimų nugalėtoju laiko opozicijos kandidatą Edmundo Gonzalezą Urrutią, jos remiasi išsamiais opozicijos paskelbtais rinkimų rezultatais. Su N. Maduro susiję rinkimų pareigūnai nepaskelbė išsamios informacijos, kaip pasiskirstė balsai.
N. Maduro nesmerkia Rusijos invazijos į Ukrainą. Venesuela turi didžiausias pasaulyje įrodytas naftos atsargas ir kadaise išgaudavo daugiau nei tris milijonus barelių naftos per dieną ir tik iš jos uždirbdavo užsienio valiutą. Dėl netinkamo valdymo ir griežtų sankcijų gavyba sumažėjo iki maždaug vieno milijono barelių.
Rusija anksčiau yra pasirašiusi karinio bendradarbiavimo sutartį su Šiaurės Korėja, o su Kinija ir Iranu taip pat vystomi glaudūs ryšiai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!