Jų teigimu, dviejų dozių vakcina tarptautinėse rinkose bus prieinama po mažiau nei 10 dolerių (8,4 euro) už dozę, o Rusijos piliečiai ją gaus nemokamai.
Rusišką vakciną galima saugoti 2–8 Celsijaus laipsnių temperatūroje, o ne šaltyje, kaip kai kurias kitas vakcinas.
Skaičiavimai pagrįsti preliminariais duomenimis, gautais per 42 dienas nuo pirmos vakcinos dozės suleidimo, rašoma Rusijos sveikatos apsaugos ministerijos, valstybinio Gamalėjos tyrimų centro ir Rusijos tiesioginių investicijų fondo (RTIF) pareiškime.
Jame nurodoma, kad 28 dienos po pirmosios dozės vakcinos veiksmingumas buvo 91,4 proc.; šis skaičius gautas remiantis 39 atvejais.
Po 42 dienų ir antrosios dozės „vakcinos veiksmingumas viršijo 95 procentus“.
Tačiau pareiškime nenurodoma, kiek konkrečiai atvejų buvo pasitelkta atliekant šiuos skaičiavimus.
„Antroji analizė atlikta savaitė po to, kai savanoriams buvo suleista antroji dozė; tai reiškia, kad jų organizmai iš dalies reagavo į abi dozes“, – sakoma Gamalėjos tyrimų centro direktoriaus Aleksandro Gincburgo pareiškime.
Direktorius sakė, jog praėjus trims savaitėms po antrosios dozės vakcinos veiksmingumas turėtų būti „dar didesnis“.
Pareiškime sakoma, kad pirmoji dozė buvo suleista 22 tūkst. savanorių, o antroji – daugiau kaip 19 tūkstančių.
Ši vakcina bandoma ir užsienyje – Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Venesueloje, Baltarusijoje ir kitose šalyse.
Rusija rugpjūtį tapo pirmąja šalimi, įregistravusia vakciną nuo COVID-19, tačiau ji tai padarė dar prieš didelio masto klinikinius tyrimus, kurie vis dar vyksta.
Praėjusį mėnesį prezidentas Vladimiras Putinas paskelbė, kad Rusija užregistravo antrą vakciną nuo koronaviruso „EpiVacCorona“, intensyvėjant pasaulinėms lenktynėms dėl veiksmingų skiepų kovai su pandemija, iš viso jau pareikalavusia kone 1,4 mln. gyvybių.
Praėjusią savaitę V. Putinas sakė, kad Rusija turi kontraktus dėl vakcinos gamybos su Kinija ir Indija. Rusijos lyderis taip pat paragino Braziliją ir Pietų Afrikos Respubliką masiškai gaminti rusiškas vakcinas.
Farmacijos milžinės „Pfizer“ ir „BioNTech“ paskelbė, kad jų vakcinos nuo COVID-19 veiksmingumas yra 95 proc., o „Moderna“ praėjusią savaitę sakė, kad, pradiniais duomenimis, jos kandidatės į vakcinas veiksmingumas yra 94,5 procento.