Teigiama, kad tokia karinė rokiruotė yra nauja Rusijos karinio plano dalis. Perdavus dalį ginkluotės, Kremlius galimai ruošiasi pradėti puolimą ir apsupti Kyjivo sostinę.
Be to, pastebima, kad Rusijos okupantai taip pat kaupia įrangos atsargas Kryme.
Ukrainos ginkluotosios pajėgos tvirtina, kad Rusijos vadovybė supranta, jog jos kariuomenė negali išsilaikyti laikinai okupuotose Ukrainos teritorijose.
V. Zelenskis: esama „realios“ grėsmės, kad Rusija Ukrainoje panaudos cheminius ginklus
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį pareiškė, jog esama „realios“ grėsmės, kad Maskva Ukrainoje panaudos cheminį ginklą, ir apkaltino Rusiją jau panaudojus baltojo fosforo bombas prieš šalies civilius gyventojus.
„Grėsmė, kad Rusija visapusiškai panaudos cheminį ginklą Ukrainos teritorijoje, yra reali“, – sakė V. Zelenskis vaizdo ryšiu kreipdamasis į Didžiojo septyneto (G-7) viršūnių susitikimo Briuselyje dalyvius ir pridūrė, kad Kijevas turi informacijos, jog Rusijos kariai „panaudojo fosforo bombas prieš taikius Ukrainos gyventojus“.
NATO stiprina pajėgų Rytų Europoje cheminę ir branduolinę apsaugą
NATO vadovas Jensas Stoltenbergas ketvirtadienį pareiškė, kad Aljansas stiprina savo pajėgų Rytų Europoje cheminę ir branduolinę apsaugą, tęsiantis Rusijos karui Ukrainoje.
„Mūsų vyriausiasis ginkluotųjų pajėgų [Europoje] vadas generolas [Todas] Woltersas aktyvavo NATO cheminės, biologinės, radiologinės ir branduolinės gynybos elementus, o sąjungininkai dislokuoja papildomas chemines, biologines ir branduolines gynybos priemones, kad sustiprintų mūsų esamas ir naujas kovines grupes“, – sakė J. Stoltenbergas žurnalistams po NATO viršūnių susitikimo Briuselyje.
JK parlamentarai žada prašyti didesnės karinės pagalbos Lietuvai
Vilniuje viešintys Jungtinės Karalystės parlamentarai artimiausiu metu sako žadantys prašyti didesnės savo valstybės karinės paramos Lietuvai ir Baltijos šalims.
Tai teigiama bendrame parlamentarų, tarp kurių – leiborostas Geraint Davies, buvęs konservatorių lyderis seras Ian Duncan Smith (Ijanas Dankanas Smitas) ir Lordų rūmų narys David Alton, pranešime.
„Kai grįšime į Jungtinę Karalystę, mes sieksime, kad būtų imtasi veiksmų dėl paramos Lietuvai. Pirmiausia, padvigubinant JK gynybos įsipareigojimus Baltijos šalims“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams teigė Bendruomenių rūmų narys G. Davies.
Jo teigimu, taip pat būtų siekiama sustiprinti Baltijos šalių oro gynybos pajėgumus.
„Teikiant Baltijos šalims reikalingus oro gynybos pajėgumus, kad būtų sukurtas gynybinis kupolas, saugantis regioną“, – sakė britų parlamentaras.
Jis taip pat pridūrė, kad bus prašoma Lietuvai ir kitoms šalims padėti finansiškai priimant karo pabėgėlius iš Ukrainos.
I. D. Smith pabrėžė, kad Baltijos šalių draugystė su Jungtine Karalyste yra „stipri ir auganti“ ir ji tik stiprės, taip pat gyrė Lietuvos pastangas priimant ukrainiečius.
Jam antrino ir lordas D. Alton.
„Nuostabu matyti, kas dėl to daroma Vilniuje“, – tvirtino Lordų rūmų narys.
Jo teigimu, šiuo metu taip būtina rinkti įrodymus apie karo nusikaltimus Ukrainai, kuriuos vėliau būtų galima pateikti Tarptautiniam Baudžiamajam Teismui, kad, kaip ir Niurnbergo proceso metu, kaltininkai būtų patraukti atsakomybėn.
Šiuo metu Lietuvoje dislokuoti keturi britų „Wildcat“ sraigtasparniai su 100 juos aptarnaujančių karių.
Lietuvoje taip pat tarnauja grupelė britų žvalgybos karių, bet jų skaičius neįvardijamas.