Kaip paaiškino organizatoriai, premija F. Hollande‘ui yra paskirta už invaziją į Malį šios šalies valdžios, kovojusius prieš sukilėlius tuaregus, pusėje. Oficiali formuluotė skamba taip: „Už solidarumą, parodytą Prancūzijos Afrikos tautų atžvilgiu“.
Renginyje dalyvavę Afrikos lyderiai, įskaitant prancūzų išgelbėtą Malio prezidentą Diokundą Traore, pagyrė F. Hollande‘ą už jo pastangas kuriant „ilgalaikę ir tvirtą taiką kontinente“.
Savo kalboje pats laureatas prisipažino, kad jam kiek keista gauti taikos premiją už dalyvavimą kare: „Bet aš priėmiau šį sprendimą Prancūzijos vardu su vienu tikslu: sustabdyti agresiją.“ Be to, F. Hollande‘as iš karto pareiškė, kad jam kaip premiją skirtus 150 tūkstančių dolerių jis skiria labdarai. Pinigai atiteks nevyriausybinėms organizacijoms, kurios gina Afrikos moterų teisės bei padeda karo veteranams.
Suprantama, Prancūzijos lyderio apdovanojimas už intervenciją į Malį neliko nepastebėtas kritikų. Pasak žmogaus teisių organizacijų, toks sprendimas yra „ciniškas“, nes Malio Šiaurės gyventojų padėties intervencija nei kiek nepalengvino.
Partizaninis karas prieš centrinę valdžią, kurį pradėjo tuaregai, nesibaigė. Be to, vietiniai gyventojai, kurie skiriasi nuo Pietų Malio gyventojų šviesesne odos spalva, tapo diskriminacijų objektu. Vyriausybės pajėgos prieš šiuos žmones smurtauja.
Prancūzija savo pajėgas į Malį įvedė šių metų pradžioje. Tai padėjo sustabdyti sukilėlius ir išgelbėti D. Traore režimą (kurio niekas nerinko, valdžios pareigūnus paskyrė Vakarai). Sukilėliai buvo išstumti į Šiaurę, tačiau sukilimas nebuvo galutinai užgniaužtas.