• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vasario 4 dienos rytą įsigaliojęs Donaldo Trumpo 10 proc. tarifas Kinijoje pagamintoms prekėms, parduodamoms JAV, gali pakeisti amerikiečių apsipirkimo įpročius iš tokių internetinių parduotuvių kaip „Temu“ ar „Shein“. Pirkėjai nerimauja, kad tarifas sutrukdys jų „apsipirkinėjimo terapiją“, rašoma „The Guardian“.

Vasario 4 dienos rytą įsigaliojęs Donaldo Trumpo 10 proc. tarifas Kinijoje pagamintoms prekėms, parduodamoms JAV, gali pakeisti amerikiečių apsipirkimo įpročius iš tokių internetinių parduotuvių kaip „Temu“ ar „Shein“. Pirkėjai nerimauja, kad tarifas sutrukdys jų „apsipirkinėjimo terapiją“, rašoma „The Guardian“.

REKLAMA

Tarifas panaikina prekybos spragą, kuri leido greitosios prekybos bendrovėms, tokioms kaip „Temu“ ir „Shein“, siųsti į JAV mažesnes nei 800 JAV dolerių (apie 769 eurų) siuntas be muitų mokesčių.

Antradienį „Reuters“ pranešė, kad „Shein“ ir „Temu“ dabar tikriausiai padidins kainas, kaip ir „Amazon Haul“ – nauja el. prekybos programa, kuri importuoja produktus iš Kinijoje įsikūrusių pardavėjų.

Amerikietė „Temu“ apsipirkinėja paskutinį kartą, nors „ iš esmės viskas“ jos bute yra iš ten

Amerikietė Vivi Armacost mėgsta apsipirkinėti „Temu“. Ji naudojasi Kinijos internetine prekyviete, kad įsigytų reikmenų savo pomėgiui gaminti rankines.

REKLAMA
REKLAMA

„Galite įsigyti rankinių detalių ir reikmenų už centus“, – sakė 24-erių metų V. Armacost, gyvenanti Niujorke.

Ji teigė, kad jos bute iš esmės viskas yra iš „Temu“.

@viviarmacost Don’t take my Temu away pls lord overlord 🙌🏼🙌🏼 #relatable #politicalsatire #politicalcomedy #meme #temu #temufinds ♬ Roman Holiday Sped Up - Jadyn

REKLAMA

„Stengiuosi atlikti paskutinį „Temu“ užsakymą, kol Trumpas neįvedė dar vieno tarifo Kinijai“, – „TikTok“ įraše dalinosi ji.

„Daugybė daiktų iš tikrųjų yra gerokai mažesni nei tikitės. Nusipirkau stalinę lempą, tik ji telpa mano delnuose“, – pripažino V. Armacost.

Nors 2023 m. „Temu“ pagal populiarumą aplenkė net „Amazon“, „Shein“ taip pat išlieka daugelio mėgstama internetinė pigių drabužių parduotuvė.

REKLAMA
REKLAMA

„Vis tiek bus pigiau nei išleisti 20 JAV dolerių už porą geriau pagamintų marškinėlių“

Mėnesius prieš D. Trumpui pradedant eiti pareigas pirkėjai vieni kitus ragino apsirūpinti „Temu“ ir „Shein“ atsargomis tam atvejui, jei naujoji administracija įvykdytų savo pažadą apmokestinti JAV prekybos partnerius.

Mados ekspertė Amy Odell perspėjo skaitytojus apie kainų kilimą savo įraše „BackRow Substack“, pavadintame: „Trumpas laimėjo. Tad apsipirkinėkite dabar“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Teisininkė, Fordhamo mados teisės instituto įkūrėja Susan Scafidi Odell sakė: „Viskas bus brangiau, o tai šiek tiek beprotiška, kai supranti, kad Trumpas labai daug dėmesio skyrė ekonomikai.“

Ar tarifas gali nužudyti mums žinomą greitąją madą – pramonę, kuriai būdingas perteklinis švaistymas? Ne, sako Margaret Bishop, tekstilės ir aprangos specialistė, Niujorko Parsonso dizaino mokyklos ir Mados technologijos instituto profesorė.

REKLAMA

„Jei kas nors ir bus, manau, kad šie tarifai sustiprins greitosios mados įtaką pirkėjams. Jei viskas brangs, ypač maistas, transportas ir būstas, jie turės kažkur sumažinti išlaidas“, –  sakė ji.

Ir pridūrė: „Amerikiečiai tikrai trokšta mados, todėl jie sumažins išlaidas, kad galėtų ir toliau pirkti daiktus. Jei „Temu“ marškinėlių pakuotė, kainuojanti 1 dolerį (apie 0,96 eurų), taps 2 JAV doleriais (apie 1,92 eurais) kainuojanti prekė, tai vis tiek bus pigiau nei išleisti 20 JAV dolerių (apie 19,22 eurus) už porą geriau pagamintų marškinėlių.“

REKLAMA

Delavero universiteto mados ir aprangos studijų profesorius Sheng Lu sutiko, kad tarifai „iš esmės nepakeis“ amerikiečių meilės šioms internetinėms parduotuvėms.

Nors dėl muitų labiausiai nukentės mažosios įmonės, nes sutriks tiekimo grandinė arba amerikiečiai negalės tiek daug išleisti, didesnės korporacijos, tokios kaip „Shein“ ir „Temu“, yra linkusios absorbuoti išlaidas.

„Šios įmonės yra išradingos. Labiau nerimauju dėl to, kad mažosios ir vidutinės įmonės neišgyvens arba susidurs su dideliais sunkumais“, – sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Shein“ darbuotojai dirba 75 valandas per savaitę

2023 m. JAV Kongreso ataskaitoje teigiama, kad buvo „itin didelė rizika“, jog „Temu“ savo tiekimo grandinėje naudojo priverstinį darbą ir kad tiek „Shein“, tiek „Temu“ vengė JAV žmogaus teisių peržiūros.

Neseniai paskelbtoje Šveicarijos teisių gynimo grupės „Public Eye“ ataskaitoje  nustatyta, kad kai kurie „Shein“ darbuotojai dirba 75 valandų per savaitę. „Shein“ sakė BBC, kad „sunkiai dirba“, kad išspręstų ataskaitoje iškeltus klausimus.

REKLAMA

Greitosios mados pramonė taip pat siejama su dideliu anglies dioksido išmetimu ir tarša.

L. Sheng baiminasi, kad tarifai šias problemas dar labiau pagilins: „Jei joms teks mokėti daugiau muitų, bet tuo pat metu jų kainos bus konkurencingos, tai nėra gera žinia nei darbuotojams, nei poveikiui aplinkai, nes bendrovės turės daugiau paskatų taupyti.“

REKLAMA

Vasario 5 dieną Europos Komisija ėmėsi griežtinti internetinių mažmenininkų, tokių kaip „Shein“ ir „Temu“, parduodamų prekių kontrolę, baimindamasi, kad rinką užplūdo „pavojingi produktai“ ir kad vietos konkurentai pralaimi tiems, kurie parduoda nesaugius ar padirbtus produktus.

V. Armacost žino, kad šie el. prekybos milžinai atstovauja blogiausiam amerikiečių pertekliaus troškimui, tačiau ji teigia, kad „išlaidavimas skatina ekonomiką“.

Moteris tęsė: „Atsakydama į mintį, kad gerai, jei žmonės nustos užsakinėti tiek daug atsitiktinių daiktų, sakau: „Kokia prasmė gyventi šalyje, jei negaliu užsisakyti 100 vienetų šlamšto už 15 JAV dolerių (14,39 eurų)?“

Tai kad musu bizneriai perkasi is ten pat, anksciau perki is “brangu.lt” ir gauni preke per 3 dienas, dabar 10 darbo dienu tas pats temu pristatymas tik gauni pigiau 3-4 kartus, ir nereikia knyst proto kad pas mus “kokybe” ir panasiai
Čia viskas dėl verslo ir sumažėjusios rinkos. Spyceliai daro kad butume priversti pirkti brangiau savo. Aš perku iš Azijos kosmetiką už pigiau ir kokybiškiau natūraliau. Taip pat šmutkių ar visokių smulkmenų, kas Lt ir ypač kokiam akre ar pardėj už trigubą kainą. Čia kai sako kad dėl nesaugumo ir reikalavimų neatitikimu blefuoja konkrečiai. Žiūrint ka perki. Kiek pirkau tik vieną kartą nusivyliau.
Matyt ne tą pirkai. Prieš kokius 4 metus pirkau iš ali kompiuterio bateriją. Oeiginali greičiau nusibaigė. Aišku nesigaudant prisipirksi šlamšto. Esu pirkęs fotoparato objektyvo adapterį kad suderinti minolta su canon. Li-fe-fo4 bei Li jon akumuliatoriai. Pakrovėjai kurie lemonoje tik po 5 metų atsirado. Ne per seniausiai garažo vartams detalę. Kurios rinkoje nėra. Auto dalių smulkmenas kurių prekyboje nėra. Apie įvairiausius prožektorius neminėsiu.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų