Japonų ir amerikiečių gelbėtojai skubėjo pasiekti jūroje prie atokaus Japonijos Okinotorio rifo nukritusį lėktuvą.
Japonijos vyriausybė sakė, kad buvo informuota apie aštuonis išgelbėtus žmones ir kad JAV pareigūnai galima incidento priežastimi laiko variklio gedimą.
Žmonių gelbėjimas tęsiasi, „jų būklę įvertins (lėktuvnešio) „USS Ronald Reagan“ medikai“, sakoma KAV karinio jūrų laivyno pareiškime.
„Lėktuvas skrido į JAV karinio laivyno lėktuvnešį „USS Ronald Reagan“, kuris šiuo metu veikia Filipinų jūroje“, – sakoma pareiškime.
Tokijuje gynybos ministras Itsunori Onodera (Icunoris Onodera) sakė, kad buvo pradėta bendra operacija.
„Šiuo metu tame rajone JAV ir Japonijos jūrų savigynos pajėgos vykdo paieškos ir gelbėjimo misiją, – sakė jis reporteriams. – Iš JAV kariškių gavome pradinį pranešimą, kad (avarijos) priežastis galėtų būti variklio problemos.“
Kol kas nėra informacijos, koks tai lėktuvas. Iš „USS Ronald Reagan“ veikia daugiau kaip 60 įvairių tipų lėktuvų ir sraigtasparnių, sakoma šio lėktuvnešio grupės interneto svetainėje. Tarp jų yra naikintuvų „F/A-18 Super Hornet“, išankstinio įspėjimo ir elektroninių puolimo sistemos lėktuvų, transporto lėktuvų, universalių sraigtasparnių „MH-60 Seahawk“.
Ramiojo vandenyno vakaruose yra dešimtys tūkstančių JAV karių ir milijardų dolerių vertės ginkluotės, dislokuotų Japonijoje ir Pietų Korėjoje.
„USS Ronald Reagan“ praėjusią savaitę su dviem kitais JAV lėktuvnešiais dalyvavo retose bendrose pratybose šiame regione; savaitgalį prie jų atskirai buvo prisidėję Japonijos ir Pietų Korėjos karo laivai.
Atominis laivas „USS Ronald Reagan“ yra vienas iš 10 „Nimitz“ klasės lėktuvnešių, kuriuos JAV karinis laivynas vadina didžiausiais karo laivais pasaulyje. 333 m ilgio „USS Ronald Reagan“ įgulą sudaro 4 225 žmonių.
Minėtos pratybos buvo surengtos toliau tvyrant įtampai tarp Vašingtono ir Šiaurės Korėjos dėl Pchenjano raketų ir branduolinio ginklavimosi programų.