„Dabar yra metas deaskalavimui, o ne provokacijoms“, – teigiama NATO atstovės spaudai komunikate.
O.Lungescu žodžiais, Šiaurės Korėja privalo vykdyti savo tarptautinius įsipareigojimus, nutraukti bet kokią su jos balistinių raketų ir branduolinėmis programomis susijusią veiklą, pradėti dialogą su pasaulio bendrija abipusio pasitikėjimo pagrindu.
Anksčiau pranešta, kad Šiaurės Korėja sekmadienį paleido balistinę raketą iš savo šiaurės vakarų regiono.
Naujausias Šiaurės Korėjos raketos paleidimas yra pirmasis nuo gegužės 2-osios, kai Korėjos pusiasalio pietuose buvo dislokuota JAV priešraketinės gynybos sistema. Balandžio 29 dieną Šiaurės Korėjoje mėginta paleisti raketą, bet nesėkmingai.
Daugybė Jungtinių Tautų ir Jungtinių Valstijų sankcijų prieš Šiaurės Korėja nepažabojo šios šalies branduolinių ir raketinių ambicijų.
Pchenjanas atliko jau antrą raketos bandymą per maždaug dviejų savaičių laikotarpį.
Prognozuojama, kad Moon Moon Jae-inas artimiausiu laiku sušauks pasitarimą su nacionalinio saugumo patarėjais, sakė prezidento atstovas.
Korėjos pusiasalyje pastaruoju metu tvyrojo didelė įtampa, paaštrinta Pchenjano ir Vašingtono apsikeitimų priešiškais pareiškimais.
Šiaurės Korėja nuo praeitų metų pradžios surengė du branduolinius bandymus ir paleido dešimtis raketų. Ši šalis siekia pasigaminti balistinių raketų, pajėgių smogti branduoliniais užtaisais taikiniams JAV žemyninėje dalyje.
Vašingtonas užsiminė, kad neatmeta galimybės Pchenjano branduolinio ginklavimosi programą stabdyti kariniais veiksmais, bet JAV prezidentas Donaldas Trumpas pastaruoju metu, atrodo, šiek tiek sušvelnino savo poziciją ir teigė, kad jam būtų „garbė“ susitikti su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu.
D.Trumpas ragina imtis griežtesnių sankcijų Šiaurės Korėjai
JAV prezidentas Donaldas Trumpas ragina skelbti griežtesnes sankcijas Šiaurės Korėjai, kurioje vėl atliktas balistinės raketos bandymas.
„Naujausia provokacija – tai raginimas visoms valstybėms taikyti gerokai griežtesnes sankcijas Šiaurės Korėjai“, – sakoma Baltųjų rūmų pranešime spaudai.
Raketa nukrito „taip arti Rusijos teritorijos – iš tikrųjų arčiau Rusijos negu Japonijos – prezidentas negali įsivaizduoti, kad Rusija dėl to būtų patenkinta“.
Šiaurės Korėja „per ilgai yra baisi grėsmė, – nurodoma pranešime. – Pietų Korėja ir Japonija atidžiai stebi šią situaciją kartu su mumis“,
Pranešime pabrėžiama, kad Jungtinės Valstijos „tebesilaiko tvirto įsipareigojimo stovėti kartu su mūsų sąjungininkėmis rimtos grėsmės iš Šiaurės Korėjos akivaizdoje“.