Į kosmosą itin slaptu kariniu bepiločiu X-37B iškeltas bandomasis skydelis-fotovoltinis modulis (PRAM) yra vos picos dėžutės dydžio.
Tokiu būdu išvengiant Žemės atmosferos, kuri blokuoja saulės šviesą, trukdžių, šis skydelis kosmoso sąlygomis gali „sugerti“ daugiau energijos negu Žemėje, rašoma CNN. Kol kas yra kalbama apie bandymo etapą, kurio metu surenkama vos 10 vatų (to iš esmės užtektų išmaniojo telefono darbui užtikrinti), tačiau ateityje tikimasi padidinti apimtis.
Sunkiausia užduotis kol kas – elektros energijos perdavimas į Žemę – vis dar numatyta ateities planuose. Iš kosmoso gauta energija būtų itin paklausi regionuose, kur laikinai sutrinka tiekimas, pavyzdžiui, nutikus stichinei nelaimei.
Žurnale „IEEE Journal of Microwaves“ JAV mokslininkai, dirbantys ir su Pentagono projektais, atskleidė, kad perduoti didelės galios mikrobangų ir milimetrinių bangų spinduliuotę nuotoliniu būdu iš principo yra įmanoma. Tačiau tam, kad toks projektas atsipirktų PRAM pobūdžio moduliai turėtų būti sujungti į dešimčių kvadratinių kilometrų dydžio masyvus, rašoma „Gizmodo“.
JAV žiniasklaidoje ekspertai svarsto įvairius tokio elektros panaudojimo būdus: nuo miestų aprūpinimo elektra, iki karybos tikslų. Pavyzdžiui, būtų galima užtikrinti JAV kariuomenės laivų arba dronų, kurie galėtų „skraidyti amžinai“, aprūpinimą elektros energija.