Apie tai skelbia UNIAN.
Pajėgūs kovoti dar 10 metų
„Tikiu, kad su dabartine dinamika jie tikrai pajėgūs kovoti dar 10 metų“, – sako Aleksandras.
Jis prisiminė, kaip per įvykius Čečėnijoje pasikeitė paprastų rusų padėtis.
„Prisiminkime Čečėniją, pačią pradžią, kuri visiems buvo šokas. Buvo kareivių mamų komitetai, buvo tiesiog baisu. Visuomenė pasipiktino: kodėl mes ten, ką mes darome, kam to reikia, kodėl ten miršta jauni vaikinai“, – prisiminė štabo viršininkas.
Pasak jo, žmonės rinkosi į mitingus ir kreipėsi į valdžią bei visuomenines organizacijas.
„Praėjo tik 4 metai, ir prasidėjo antroji kampanija Čečėnijoje. Ir visuomenės sąmonė apsivertė lygiai 180 laipsnių kampu: dabar mes visus išžudysime, viską sunaikinsime“, – kalbėjo karys.
Panašiai ir su karu Ukrainoje
Jo nuomone, tas pats vyksta ir su karu Ukrainoje. Aleksandras sako, kad palyginus žmonių padėtį karo pradžioje ir dabartinę, ji taip pat labai pasikeitė.
Jei prieš trejus metus eiliniai rusai nesuprato, kodėl Maskva pradėjo karą, tai dabar dauguma palaiko agresiją, pastebi štabo viršininkas.
Danija perspėja, kad Rusija galėtų greitai pasirengti karui Europoje
Rusija gali būti pasirengusi didelio masto karui Europoje per penkerius metus nuo karo Ukrainoje pabaigos, teigia Danijos gynybos žvalgybos tarnyba.
Antradienį paskelbtoje ataskaitoje agentūra, vadovaudamasi dabartine grėsmių analize, nurodė, kad ji remiasi prielaida, jog JAV nedalyvaus kartu su NATO šalimis tokiame kare.
Ji teigė mananti, kad mažai tikėtina, jog Rusija galėtų kariauti Ukrainoje ir tuo pat metu – prieš vieną ar daugiau NATO šalių.
Tačiau jei karas Ukrainoje baigtųsi arba būtų įšaldytas, Rusija galėtų atlaisvinti didelius karinius išteklius ir potencialiai per šešis mėnesius užpulti kaimyninę šalį, sakoma ataskaitoje.
Agentūra nemato jokių konkrečių Rusijos planų kariauti prieš NATO šalį. Tačiau Rusija gali būti labiau linkusi pulti, jei manys, kad Vakarų karinis aljansas yra susilpnėjęs, pavyzdžiui, jei JAV nutrauks savo paramą.
Šiaurės Europos valstybės jau kurį laiką nerimauja dėl Rusijos keliamos grėsmės. Kelių Šiaurės šalių žvalgybos tarnybos mano, kad Rusijos puolimas yra didžiausia grėsmė jų valstybių saugumui.
Praėjusiais metais Vokietijos gynybos ministras Borisas Pistoriusas perspėjo, kad Rusija iki 2029 m. gali tapti pajėgi surengti karinį puolimą NATO teritorijoje, ir paragino Vokietijos kariuomenę kuo greičiau pasirengti karui.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!