Savo feisbuko paskyroje „aušriečiai“ pasidalijo nuotrauka su prierašu: „Ar mūsų prezidentas pasiklydo laike? Ar vis dar širdy leninas?!“. Bet vėliau po kritikos bangos ištrynė.
Į „aušriečių“ komentarus sureagavo Prezidentūra
„Aušriečių“ žingsnį antradienį ryte pakomentavo ir šalies vadovo vyriausiasis patarėjas Frederikas Jansonas, apie tai jis kalbėjo Žinių radijuje.
„Visi žinome Lenino frazę apie komunizmą ir šalies elektrifikaciją. Atsitraukimas nuo ličio lemputės ir perėjimas prie šiuolaikinių Vakarų Europos technologijų yra nuostabus.
Jeigu žmonėms ar Klaipėdoje, ar kažkur kitur yra nostalgijos Leninui, visi visada turi galimybę nuvažiuoti į Maskvą, prieiti prie Kremliaus, nueiti į mauzoliejų ir nors keliais vaikščioti aplink jį. Man tai nerūpi“, – „Žinių radijuje“ atkirto F.Jansonas.
Socialiniame tinkle feisbuke demokratų narė Agnė Širinskienė, kuri anksčiau pati į rinkimus atėjo su „aušriečiais“, taip pat parašė žinutę:
„Kaip visa tai atmatyt? Visą tą bendravimo kultūrą, kuri pramuša net konservatorių pasiektus plintusus, ir tą nihilistinį požiūrį į valstybės institucijas?“.
Partijos „Nemuno aušra“ Klaipėdos skyriaus atstovai jau spėjo pasižymėti dar praėjusių metų lapkritį. Tuomet juos papiktino G.Nausėdos pasisakymas, kad „Nemuno aušros“ pakvietimas į valdančiąją koaliciją yra klaida, taip pat pranešimas, jog partijos atstovų į ministrus tikrai netvirtins. „Prezidento arogantiškas elgesys kelia klausimą: kodėl „Nemuno Aušra“ tapo jo asmeniniu trigeriu?
Ar Nausėda bijo, kad ši partija atvers duris į viešumą, kuri jam nepatogi? O gal problema yra jų „nepatogios“ idėjos, kurios nesiderina su patogiu „stabilumo“ fasadu?“, – feisbuke rašė „Nemuno aušros“ Klaipėdos skyrius, pridūręs, kad prezidento pareiškimai apie partiją skamba kaip „kaprizingo monarcho sprendimai“.
„Kas būtų pagalvojęs, kad prezidentas, savo inauguracijos kalboje pabrėžęs poreikį vienyti tautą, taip įnirtingai sieks skaldyti...“, – rašė „Nemuno aušros“ Klaipėdos skyrius.
„Ar Gitanas Nausėda pamiršo, kad prezidentas renkamas tautos ne tam, kad diktuotų, bet kad tarnautų?“ – klausė partijos atstovai. Tiesa, po mažiau nei valandos partijos Klaipėdos skyriaus paskyroje šio įrašo taip pat nebeliko.
Ką F. Jansonas mano apie G. Nausėdos pasisakymą
„Žinių radijo“ laidoje F. Jansonas dalinosi savo įžvalgomis apie G. Nausėdos „goodbye, Lenin“ (liet. ate, Lenininai) frazę.
„Šiuo atveju visi žinome tą Lenino frazę apie komunizmą ir visos šalies elektrifikaciją. Tai atsitraukimas nuo lyčiaus lemputės ir perėjimas prie šiuolaikinių Vakarų Europos technologijų yra nuostabus.
Jeigu žmonėms, nežinau, ar Klaipėdoje, ar kažkur kitur yra nostalgijos Leninui, tai visada visi turi galimybę nuvažiuoti į Maskvą, prieiti prie Kremliaus, nueiti į Mauzoliejų ir tenais nors ir keliais vaikščioti aplink jį. Man tai nerūpi“, – kalbėjo F. Jansonas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Gitanas Nausėda įstojo į komunistų partiją 1988.06.27.
Geros dienos