Amelijos Earhart dingimas
Jau 76 metus tyrinėtojai ir mėgėjai, besidomintys paslaptingomis istorijomis, bando atsakyti į klausimą: kur prapuolė Amelia Earhart – įžymioji amerikiečių rašytoja ir lakūnė. Ji jau buvo tapusi pirmąją moterimi perskridusia Atlanto vandenyną, tačiau norėdama dar sykį įeiti į aviacijos istoriją, A. Earhart nusprendė leistis į kelionę aplink pasaulį. 1937 metų liepos 2 d. neaiškiomis aplinkybėmis buvo prarastas ryšys su A. Earhart lėktuvu. Prieš pat dingimą lakūnė pranešė apie prastas oro sąlygas. Lėktuvo oficialiai iki šiol nerado. Tačiau yra daugybė jos dingimo versijų. Pavyzdžiui, kai kurie tyrinėtojai teigia, kad A. Earhart ir jos šturmanas Fredas Noonanas buvo priversti nusileisti Japonijos teritorijoje, kur juos suėmė, apklausė ir nužudė japonai. Taip pat egzistuoja versija, kad Erheart buvo slapta prezidento F. Roosevelto agentė ir ramiai sulaukė senatvės Niudžersyje. Kitos, ne tiek fantazija praturtintos, versijos teigia, kad lėktuvas tiesiog nukrito į Ramiojo vandenyno gelmes dėl įvairių priežasčių.
Paaiškinimas
Neįtikėtina, tačiau dalis lėktuvo nuolaužų, kurios labai didele tikimybe priklausė A. Earhart, buvo rasti vienoje iš Ramiojo vandenyno salų. Ekspertizė parodė, kad rasti palaikai priklausė baltajai moteriai, kuri atitiko A. Earhart duomenis. Be to, kartu su palaikais buvo rastas kišeninis peiliukas, lūžusi kosmetinė ir gabalėlis priekinio lėktuvo stiklo. Konspiracinių teorijų gerbėjų, aišku, tokie įrodymai netenkina ir kalbos apie „paslaptingą A. Earhart dingimą“ neišnyksta iki šių dienų.
Laivas-vaiduoklis „Mary Celeste“
1872 metais jūroje buvo aptiktas plūduriuojantis visiškai tuščias „Mary Celeste“ laivas. Jo viduje nebuvo nė vieno žmogaus: nei gyvų žmonių, nei mirusių jų kūnų. Laivas nebuvo apiplėštas, nes visi įgulos daiktai buvo rasti laive. Teigiama, kad visi daiktai buvo palikti tose vietose, kur juos paliko jų savininkai. Susidarė įspūdis, kad laivo ekipažas tiesiog išgaravo. „Mary Celeste“ ekipažo išnykimas yra ne tik vienas paslaptingiausių įvykių nutikusių jūroje. Būtent ši istorija tapo legendų apie Bermudų trikampį paplitimo pradžia, nors nėra jokių faktų, kad šis laivas apskritai būtų pasirodęs šiuose vandenyse. Be Bermudų trikampio paslaptingo poveikio, atsakomybė už šio laivo įgulos dingimą priskiriama ateiviams, jūros pabaisoms, vandens stichijoms ir antgamtinėms būtybėms.
Paaiškinimas
Kažkodėl paslaptingų istorijų mėgėjai pamiršta apie vieną faktą: laive buvo plukdoma 1701 spirito statinė. Tačiau devynios iš jų buvo rastos tuščios. Tikriausiai ne vienas pagalvojote, kad laivo įgula „prisiragavo“ alkoholio ir nusprendė išsimaudyti? Skamba linksmai, tačiau tikriausiai buvo ne taip. Chemijos profesorė Andrea Sella taip pat nusprendė, kad įgulos dingimo priežastimi yra spiritas, tačiau niekas nieko negėrė. Profesorė nusprendė, kad sprogęs spiritas galėjo išgąsdinti įgulą. 2006-ais metais A. Sella atstatė galimą įvykių seką „Mary Celeste“ laive: devyniose spirito talpose buvo pradurtos skylės, o spirito garus padegė žiežirba. Kaip ir reikėjo tikėtis, nugriaudėjo galingas sprogimas ir patalpą apėmė didžiulės liepsnos, tačiau sprogimas nesukėlė gaisro ir nepridarė nuostolių. Tikriausiai „Mary Celeste“ laive nutiko tas pats cheminis procesas. Spiritas prasiskverbė iš nesandarių, ar pažeistų statinių ir sprogo nuo atsitiktinės žiežirbos ar kito poveikio. Stiprus sprogimas išgąsdino įgulą, kuri nusprendė palikti laivą ir persėsti į gelbėjimo valtį. Kas nutiko vėliau - neaišku, tikriausiai valtis nuskendo.