A. Pollardas, kuris dalyvavo Oksfordo ir „AstraZeneca“ vakcinos kūrime, visų Jungtinės Karalystės partijų parlamentinei grupei dėl koronaviruso teigė, kad priešingai nei tymai, kurie nustoja plisti pasiskiepijus 95 proc. populiacijos, koronaviruso delta atmaina, net ir pasiekus tokį visuomenės pasiskiepijimo lygį, plistų toliau, rašo „politico.eu“.
„Tai reiškia, kad vis dar nepasiskiepijęs asmuo gali bet kada su ja susidurti“, – perspėjo A. Pollardas. Jo teigimu, vakcinos gali sulėtinti viruso perdavimą.
Duomenys rodo, kad pasiskiepiję žmonės, kurie vis tiek užsikrėtė koronavirusu, jį išskiria trumpiau. Tačiau atsižvelgiant į tai, kad plintanti Delta atmaina yra labai didelio užkrečiamumo, tikėtina, kad skiepijimas visiškai jo nesustabdys.
„Dėl šios atmainos mes patekome į situaciją, kai bandos imunitetas yra neįmanomas, nes ja užsikrečia ir pasiskiepiję asmenys, – sakė A. Pollardas. – Įtariu, kad kita viruso mutacija paskiepytose populiacijose galimai bus perduodama dar greičiau. Taigi tai tik dar viena priežastis, kodėl yra neverta kurti skiepijimo programų, kurių tikslas yra bandos imunitetas.“
A. Pollardas paaiškino, kad viena svarbiausių priežasčių, kodėl reikia skiepyti vaikus, yra tai, kad tik taip apsaugosime suaugusiuosius.
Tačiau jis pridūrė, kad vaikų skiepijimas taip pat visiškai nesustabdytų viruso perdavimo, todėl reikia užtikrinti, kad būtų paskiepyta kuo daugiau suaugusiųjų visame pasaulyje. Europos šalys šiuo metu svarsto, ar vertėtų leisti skiepytis paaugliams. Šiuo klausimu yra priimami skirtingi sprendimai.