Tačiau nors kai kur šios iniciatyvos žlugo, Sambuca di Sicilia pardavėjai sulaukė daugybės prašymų. Pirkėjai atvyko iš tokių tolimų šalių kaip JAV ir Artimieji Rytai. Pardavimai į vietos ekonomiką įnešė apie 20 mln. eurų. Dabar Sicilijos kaimas siūlo daugiau namų. Tačiau, kaip ir praėjusį kartą, potencialūs pirkėjai turėtų žinoti keletą sąlygų, taip pat ir tai, kad kainos pakilo.
Italijos kaimas parduoda dar daugiau pigių namų
Po sėkmingų 2019 ir 2021 m. pardavimų Sambuca di Sicilia aukcione parduoda dar vieną pigių namų partiją.
Šį kartą galima įsigyti dešimt namų, kurių pradinė kaina – vos 3 eurai.
Pranešama, kad statiniai yra senajame miesto Saracėnų rajone ir jų konstrukcijos yra tokios pat tvirtos, kaip ir pagal ankstesnes schemas parduotų statinių.
Namai, kurie buvo apleisti po 1969 m. žemės drebėjimo, priklauso vietos valdžios institucijoms, todėl jų pardavimo procesas vyksta sklandžiau nei ten, kur tarybos turi palaikyti ryšius tarp pirkėjų ir privačių savininkų.
Siūlomi dviejų–trijų miegamųjų namai, ne didesni kaip 80 kvadratinių metrų ploto, pastatyti iš medaus atspalvio akmens.
Pastatai yra dviejų arba trijų aukštų, kai kurie turi terasas.
Taigi, kas čia slypi?
Namai parduodami aukcione didžiausią kainą pasiūliusiam pirkėjui, todėl pirkimo kaina greičiausiai bus gerokai didesnė nei simbolinė 3 eurų suma – anksčiau dauguma jų buvo parduodami už 5–10 tūkst. eurų.
Keli iš siūlomų namų gali pasigirti vidiniais kiemais su gražiais citrinmedžiais ir ryškiomis plytelėmis išklotomis grindimis.
Tačiau dauguma jų dar toli gražu nėra paruošti gyventi. Kaip ir ankstesniuose pigiuose namuose, pirkėjams teks imtis didelių remonto darbų.
Nauji savininkai turėtų tikėtis, kad už pagrindinį namo atnaujinimą teks sumokėti ne mažiau kaip 30 tūkst. eurų, o už visišką pertvarkymą – daugiau kaip 200 tūkst. eurų.
Renovacijos darbai turi būti baigti per trejus metus nuo įsigijimo, kitaip pirkėjai neteks 5 tūkst. eurų užstato, kurio reikalaujama per konkurso procesą.
Susidomėję pareiškėjai gali rasti informacijos anglų kalba, siūlomų nekilnojamojo turto objektų nuotraukų ir paraiškos formų miesto tarybos interneto svetainėje.
Kaip 1 euro vertės namų schemos pakeitė Italijos mažus miestelius?
Sambuca „namai už espresso puodelio kainą“ atnešė labai reikalingų pajamų, o vietos statybininkai, architektai ir dizaineriai gavo svarbių užsakymų.
Be to, dėl šių namų buvo atidarytos naujos turistų apgyvendinimo vietos ir parduotuvės, taip pat atsirado nuotolinio darbo vietos, skatinančios „skaitmeninius klajoklius“ (žmones, dirbančius nuotoliu) apsistoti miestelyje.
Programa pakeitė ir miesto demografinę padėtį. Ją ypač pamėgo pirkėjai iš JAV, todėl dėl gausios emigrantų bendruomenės miestas buvo pramintas „Mažąja Amerika“.
Nors ši iniciatyva atgaivino Sambuca di Sicilia kaimą, ieškantiems svaiginančių įspūdžių vietinių gyventojų apsuptyje vertėtų paieškoti kitur.