Vakar naktį britai žymėjo ne tik naujus metus. Žymiajam „Big Beno“ laikrodžiui mušant 11 valandą, oficialiai baigėsi beveik pusšimtį metų trukusi narystė Europos Sąjungoje.
O po valandos, dėl koronaviruso suvaržymų griežtomis karantino sąlygomis gyvenantis Londonas visgi sužibo griausmingų saliutų liepsnose. Šalis naują istorijos etapą pažymi ir specialiu šviesų šou, kuris skirtas padėkoti medikams kovojantiems su koronaviruso pandemija.
Įspūdingu reginiu naujus metus pasitiko ir Dubajus. Didžiulis Fejerverkų, lazerių ir šviesos projekcijų spektaklis surengtas ant aukščiausio pasaulio pastato „Burj Khalifos“. Tiesa, tūkstančiams susirinkusių žiūrovų būriuotis gatvėse čia taip pat leista nebuvo. Jie atskiromis grupelėmis turėjo stovėti specialiai pažymėtuose kvadratuose taip išlaikydami saugų atstumus tarp vieni kitų.
Už Atlanto, garsiojoje Taimso aikštėje naujų metų sutiktuvės tik griausmingų praeities vakarėlių šešėlis. Šėlstančią minią šiemet čia pakeitė nedidelės grupelės specialiai pakviestų kovos su pandemija darbuotojų, atskirtų užtvarais, kad būtų išlaikytas pakankamas atstumas. Namuose likę amerikiečiai legendinio krikštolinio rutulio nusileidimą ir aikštėje surengtą koncertą galėjo stebėti namuose per televiziją.
Garsiai ir linksmai švęsti mėgstančioje Brazilijoje vidurnaktį šalies ligoninėse medicinos darbuotojai senuosius metus išlydėjo tylos minute. Šalis antra pasaulyje pagal koronaviruso aukų skaičių. Jų jau beveik 200 000.
„Mane labai sujaudino tylos minutė per kurią galėjome pasidžiaugti, kad esame gyvi“, – sakė slaugė Walkiria Ribeiro.
Tuo metu garsiajame Rio de Žaneiro Kopakabonos paplūdimyje taip pat neįpratai tuščia. Pernai čia šventė du milijonai žmonių. Ir nors šiemet pakrAntė buvo uždarytas kai kurie Brazilai čia vis tiek surengė šventę. Pilnos ir aplinkinės kavinės bei restoranai.
„Esame čia, kad perduotume džiaugsmą kitiems metams. Tebus jie geresni“, – kalbėjo Rio de Žaneiro lankytojas Lucas Correia.
O štai kaip naujus metus sutiko Uhano miestas, kuriame pernai ir kilo pasaulinė koronaviruso pademija. Prie senosios miesto muitinės rūmų susirinkusi didžiulė minia į dangų tradiciškai leidžia ne fejerverkus, bet balionus. Kinijoje fiksuojami vos keli koronaviruso atvejai, tad į Uhaną atvykę turistai mėgaujasi galimybę be suvaržymų keliaudami po šalį.
„Aš beprotiškai laiminga. Tai pirmas kartas, kai aš Uhane. Šventė buvo tiesiog nepakartojama“, – pasakojo Uhano lankytoja Yang Wenxuan.
O pasibaigus linksmybėms, ateina rimtis. Bent jau Japonijoje, kur naujų metų ryta žmonės tradiciškai traukia į šventyklas prašyti malonės naujiems metams. Senovinio ritualo metu prašydami sekmės ir noru išsipildymo jie savo maldas palydi monetos metimu.