Sirijoje pirmąjį kartą nuo Šaltojo karo laikų Rusija dislokavo savo karines pajėgas tam, kad numalšintų sukilimą ir palaikytų draugišką režimą. Kalbant apie vandenis tarp Vietnamo ir Filipinų, Jungtinės Valstijos netrukus praneš, kad šalis nepripažįsta Kinijos teritorinių ambicijų remdamasi savo teise plaukioti atitinkamu atstumu nuo suverenios valstybės kontroliuojamos teritorijos.
Pastaruosius 25 metus JAV visiškai dominavo galingų valstybių politikoje. Tačiau dabar jai tenka tvarkytis su iššūkiai, kurių anksčiau nebuvo. Naujasis žaidimas su Rusija ir Kinija, kuris atsiskleidžia Sirijoje ir Pietų Kinijos jūroje leidžia pajusti, kas laukia ateityje.
Turimi faktai
Kaip visuomet šioje kovoje iš dalies yra naudojama kietoji galia. Vladimiras Putinas surengė intervenciją į Siriją, kur siekia susilpninti džihadistus ir tuo pačiu užsitikrinti didesnį palaikymą Rusijoje. Bet tokiu veiksmu Rusijos prezidentas taip pat siekia parodyti, kad Rusija, priešingai nei Amerika, galima pasitikėti – ji imasi veiksmų Viduriniuosiuose Rytuose ir randa naujų draugų. Nors JAV senatorius Johnas McCainas, tvirtino, kad Rusija yra tik „dujų degalinė, apsimetanti valstybe“, V. Putinas siekia įrodyti, kad Rusija turi ryžto bei karių ir raketų.