Jūrinės pajėgos „Standing Maritime Group 2“, kurias sudaro 8 laivai iš 8 Aljanso šalių narių, vyksta į Juodąją jūrą dalyvauti pratybose „Sea Shield“, kurios vyksta netoli Rumunijos krantų.
Juodoji jūra kaip ir Baltijos jūra tampa erdve, kurioje vis dažniau susiduria Rusijos ir NATO interesai. Pasak Aljanso atstovų, tai ypač padažnėjo tuomet, kai Maskva okupavo Krymą.
„Tai Aljanso ryžto ginti savo sąjungininkus nuo bet kokios grėsmės demonstravimas. Tokiais veiksmais taip pat siekiama padidinti saugumą regione“, - sako neįvardytas NATO pareigūnas.
„Nors, pasak pareigūnų, „Sea Shield“ pratybos techniškai nėra laikomos NATO pratybomis, jose dalyvaus nemažai NATO šalių narių – Bulgarija, Kanada, Graikija, Rumunija, Ispanija, JAV ir Turkija.
Amerikiečių tankai ir kariai pirmadienį taip pat dalyvavo Lenkijoje, Žaganėje surengtose karinėse pratybose – taip JAV valdžią perėmus naujam prezidentui Dovaldui Trumpui Kremliui siunčiama žinutė apie išliekančius NATO įsipareigojimus sąjungininkams ir partneriams.
Trumpo pareiškimai, kad NATO yra pasenusi organizacija ir kad jis nori pagerinti santykius su Rusija, kuri kelia klausimus dėl po Šaltojo karo nusistovėjusių šalių sienų, privertė rimtai sunerimti Europą. Tačiau Trumpo naujasis gynybos sekretorius generolas Jamesas Mattisas, buvęs JAV karinių pajėgų vadas, patikino, kad JAV išlaiko visus savo įsipareigojimus Aljansui.
Pirmadienį Lenkijoskarinėse pratybose dalyvavę JAV kariai priklauso 4 tūkstančių karių grupei, kuri į šalį atvyko mėnesio pradžioje.
Pentagonas pareiškė, kad karių rotacija Europoje turėtų padėti palaikyti tvirtus NATO šalių narių santykius ir pasiųsti aiškią žinutę Rusijai.