NATO generolas apkaltino „neatsakingu branduoliniu gąsdinimu“, kurie, jo teigimu, skirtas tam, kad aljansas dukart pagalvotų prieš atsakydamas į Rusijos veiksmus Ukrainoje. Apie tai Ph. Breedlove'as papasakojo NATO šalių užsienio reikalų ministrų susitikimo Turkijoje metu, komentuodamas dar kovo mėnesį paviešintą Rusijos prezidento Vladimiro Putino pareiškimą, kuris filme „Krymas. Kelias namo“ papasakojo apie pasirengimą panaudoti branduolinį ginklą 2014-ųjų įvykių metu.
„Aš nemanau, kad tai padeda rimtose derybose ar gali stipriai paveikti konflikto Ukrainoje deeskalaciją, todėl manau, kad visos branduolinės valstybės privalo jausti atsakomybę ne tik už savo veiksmus, tačiau ir už žodžius, jeigu kalbama apie branduolinį ginklą“, – pareiškė Ph. Breedlove'as.
Jo manymu, kalbėjimas apie branduolinį ginklą turėjo tikslą priversti NATO „delsti priimant sprendimus“ – atsakomuosius veiksmus.
Rusai ir branduolinis ginklas
Rusijos socialinių tyrimų agentūra „Levada centr“ atliko apklausą dėl šios šalies prezidento pareiškimo apie galimą branduolinio ginklo panaudojimą. Į klausimą „ar jums kelia baimę Vladimiro Putino pareiškimas dėl galimo branduolinio ginklo panaudojimo?“, „kelia labai didelę baimę“ atsakė 16 proc. apklaustųjų, „visiškai jokios baimės“ nejaučia 25 proc. rusų. Beveik nejaučia jokios baimės dar 14 proc. šios šalies piliečių.
Į klausimą „kaip jūs galvojate, ar prasidėjus karui su Vakarais, V. Putinas gali įsakyti Rusijos kariuomenei suduoti pirmąjį branduolinį smūgį?“, „labai tikėtina“ atsakė 7 proc. apklaustųjų, 25 proc. mano, kai tai „gana tikėtina“, o visiškai atmeta tokią galimybę vos 13 proc. gyventojų.