Jis tvirtino, kad ypač Rusija, regis, yra vis labiau linkusi sabotažo veiksmais kelti pavojų žmonėms NATO šalyse. Pasak pareigūno, Kinija, Iranas ir Šiaurės Korėja taip pat aktyviai dalyvauja kibernetinėse atakose, o Pekinas, kaip ir Maskva, vykdo besitęsiančią kenkėjiškos programinės įrangos platinimo kampaniją. Tikslas yra šnipinėti, tačiau ir turėti galimybę kelti trikdžius, jei padidėtų įtampa. Pareigūnas sakė, kad Rusija didžiausią dėmesį skiria kritinei infrastruktūrai ir ypač pramonės kontrolės sistemoms.
Pareigūnas kaip pavyzdį pateikė tikriausiai Irano įvykdytą didelę ataką prieš NATO narę Albaniją, kuri paralyžiavo šios šalies sienų kontrolės sistemą. Internete taip pat buvo paskelbti vidaus reikalų ministerijos dokumentai. Pareigūnas sakė, kad po atakos viskas tapo vieša, įskaitant policijos dokumentus, pareigūnų elektroninius laiškus, duomenis apie slaptus liudininkus ir Interpolo dokumentus.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!