Leidinio šaltinių duomenimis, rusų diplomatai bandė išgauti tam tikrą informaciją, o tai pat papirkti graikų valdininkus, tačiau patyrė nesėkmę. Maža to, Atėnams kilo klausimų dėl „Imperatoriškosios stačiatikių palestiniečių bendruomenės“ veiklos.
Tarp keturių rusų, kuriuos ruošiamasi išsiųsti yra įvardintas diplomatinės misijos atstovas Viktoras Jakovlevas. Kokias pareigas jis užima – nėra aišku, oficialiame šios šalies diplomatų sąraše informacijos apie tokį asmenį nėra.
Veikia per bažnyčią ir savivaldą
Atėnų sprendimas gali eskaluoti ir taip problematiškus Graikijos-Rusijos santykius, kurie išsivystė per pastaruosius kelerius metus dėl nuolatinių Rusijos bandymų pakirsti nacionalinį saugumą.
Aukštas pareigas užimančių graikų diplomatų šaltinių teigimu, valdžia ėmėsi konkrečių veiksmų pamačiusi dažnus ir koordinuotus Maskvos veiksmus plėsti Rusijos įtaką Graikijoje. Tai gali būti siejama su organizacijos „Imperatoriškosios stačiatikių palestiniečių bendruomenė“ veikla.
Tuo pat metu graikai norėtų gerinti santykius su Rusija, tačiau dabartinėmis sąlygomis, vietos valdžios teigimu, tai neįmanoma dėl nuolatinio Kremliaus bandymo daryti įtaką vietos procesams.
Tie patys „Kathimerini“ šaltiniai pažymėjo, kad, nepaisant Graikijos valdžios bandymų įsiteikti santykiuose su Rusija, pastaruoju metu jie jaučia įvairių įtakos grupių, bandančių įtvirtinti Maskvos interesus, spaudimą. Teigiama, kad jos papirkinėja savivaldos, Graikijos stačiatikių bažnyčios atstovus, tokiu būdu bandydamos įgauti galios Atėnuose.
Graikų diplomatai nurodo Rusijos bandymus kištis į tokius strategiškai visam regionui svarbius klausimus, kaip sutartis tarp Graikijos ir Makedonijos dėl pastarosios pavadinimo keitimo. Beje, tai nesutrukdė pasiekti patį susitarimą – birželį Makedonijos valdžia sutiko keisti pavadinimą į Šiaurės Makedonijos respubliką.
Jie taip pat perspėja, kad bet kokie Maskvos „atsakomieji žingsniai“ tik dar labiau apsunkins abiejų valstybių santykius. Jie pažymi, kad nė vienas graikų diplomatinės tarnybos pareigūnas Rusijoje nepažeidė griežtų darbo taisyklių, todėl „veidrodinių sankcijų“ imtis Maskvai nėra jokio pagrindo.