Didžiojo dvidešimtuko (G-20) susitikimo išvakarėse Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel susitiks Berlyne apsvarstyti energetikos saugumo reikalų, savo naujienų svetainėje rašo BBC.
Kaip Rusijos naujienų agentūrai "Interfax" sakė šaltiniai Kremliuje, D.Medvedevas, kuris atvyks į Berlyną kanclerės kvietimu, su Vokietijos vyriausybės vadove būtinai aptars Ukrainos ir Europos Komisijos deklaraciją dėl Ukrainos dujų transportavimo sistemos modernizavimo.
Be to, pasak Rusijos prezidento padėjėjo Sergejaus Prichodko, šalys apsvarstys Dvidešimtuko, taip pat gegužę vyksiančio Rusijos ir ES susitikimo darbotvarkes.
G-20 susitikime, kuris vyks ketvirtadienį Londone, daugiausia dėmesio bus skiriama ekonomikos klausimams. Kaip pareiškė JAV viceprezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas), susitikime didžiausių valstybių vadovai pateiks keletą konkrečių siūlymų, kaip įveikti krizę.
ES sprendimą investuoti daug lėšų į Ukrainos dujų infrastruktūrą sukritikavo Maskva.
Ministras pirmininkas Vladimiras Putinas pareiškė, kad "svarstyti klausimus, kaip padidinti dujų pumpavimo per Ukrainos teritoriją apimtį, nedalyvaujant pagrindinei tiekėjai (Rusijai) tiesiog nerimta".
D.Medvedevas irgi sakė, kad pasirašytas Briuselyje memorandumas kelia klausimų.
Kad būtų galima išspręsti dujų tranzito į ES šalis klausimą, Rusija siūlo nutiesti dujotiekį "Nord Stream" Baltijos jūros dugnu į Vokietiją - apeinant Ukrainą, Lenkiją ir Baltijos šalis.
"Neseniai įvykusi Rusijos dujų tranzito per Ukrainą krizė parodė, koks yra strateginiu požiūriu svarbus šis projektas Rusijai ir ES šalims", - pareiškė V.Putino patarėjas Sergejus Prichodka.
Nevyriausybinės organizacijos "Vokietijos ir Rusijos mainai" direktoriaus Stefano Melle (Štefano Melės) nuomone, būtų neteisinga manyti, kad dujotiekio "Nord Stream" tiesimas Vokietijoje vertinamas tik teigiamai.
"Jį rėmė kancleris Gerhardas Schroederis (Gerhardas Šrėderis), ir ponia Merkel toliau jį remia", - sakė St.Melle, tačiau, pridūrė jis, visuomenė kritiškai žiūri į šią problemą, "nes tai gali būti ne tiek ekonominio, kiek politinio pobūdžio sprendimas".
"Tas taip pat pasakytina apie Ukrainos dujotiekių modernizavimą", - pareiškė St.Melle.
Susitikę Berlyne Rusijos ir Vokietijos lyderiai aptars ir politikos problemas.
Vokietija yra viena artimiausių Rusijos partnerių Bendrijoje. Itin artimai abiejų šalių politikos elito santykiai susiklostė laikotarpiu, kai valdžioje Berlyne ir Maskvoje buvo G.Schroederis ir Vladimiras Putinas.
Kai A.Merkel pakeitė Vokietijos kanclerio poste savo pirmtaką, ekspertai manė, kad santykiai gali pasikeisti, bet nedaug: ekonominiai ir humanitariniai ryšiai, kaip ir anksčiau, yra labai stiprūs.
Kaip pareiškė S.Prichodka, 2008 metais dvišalė prekių apyvarta pasiekė 67,2 mlrd. dolerių. Palyginti su 2007 metais, ji išaugo 25,2 procento.