• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ketvirtadienį gynė savo politiką palaikyti dialogą su Rusija, nepaisant Maskvos surengtos invazijos į kaimyninę šalį.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ketvirtadienį gynė savo politiką palaikyti dialogą su Rusija, nepaisant Maskvos surengtos invazijos į kaimyninę šalį.

REKLAMA

E. Macronas pabrėžė, kad Turkija neturėtų būti vienintelė su Kremliumi besikalbanti galingoji valstybė ir kad jau reikėtų ruoštis galimybei užbaigti konfliktą taikos derybomis.

Prancūzų lyderis nuo karo pradžios vasario pabaigoje daugelį kartų kalbėjosi su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu; paskutinis jųdviejų pokalbis įvyko po ilgos pertraukos rugpjūčio 19 dieną.

Tuo metu Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas (Redžepas Tajipas Erdohanas), kurio santykiai su E. Macronu yra pašliję, aktyviai siekia atlikti tarpininko vaidmenį. Pastaraisiais mėnesiais R. T. Erdoganas asmeniškai susitiko tiek su V. Putinu, tiek su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu.

„Kas nori, kad Turkija būtų vienintelė pasaulio galybė, toliau besikalbanti su Rusija?“ – per Eliziejaus rūmuose vykusį Prancūzijos ambasadorių susitikimą retoriškai klausė E. Macronas.

REKLAMA
REKLAMA

„Negalime pasiduoti jokiai netikros moralės formai, kuri mus paliktų bejėgius“, – pabrėžė jis.

„Diplomato darbas – kalbėtis su visais, ypač su žmonėmis, su kuriais nesutariame. Todėl ir toliau tai darysime, derindami veiksmus su savo sąjungininkais“, – pridūrė prezidentas.

REKLAMA

Pasak E. Macrono, pasaulio galingosios valstybės jau dabar turėtų ruoštis „derybomis siekti taikos“, kad būtų nutrauktas daugiau nei pusmetį besitęsiantis konfliktas. Vis tik prezidentas pabrėžė, kad dėl potencialaus dialogo laiko ir sąlygų turėtų spręsti pats Kyjivas.

„Turime ruoštis ilgam karui. Turime vengti eskalacijos ir ruoštis taikai, – kalbėjo E. Macronas. – Ruoštis taikai reiškia kalbėtis su visomis šalimis, įskaitant Rusiją – tą dariau prieš kelias dienas ir darysiu vėl.“

REKLAMA
REKLAMA

Pasak prezidento, jo siūloma taika nebūtų pasiekta sąlygomis, „su kuriomis būtų susidūrusi Ukraina, jeigu būtume ją palikę likimo valiai“.

Pasak E. Macrono, Vakarų šalių – be kita ko, ir Prancūzijos – karinė pagalba Ukrainai, leido jai atlaikyti Rusijos invaziją daug veiksmingiau, nei prognozavo daugelis ekspertų ir pati Maskva.

„Mes nedalyvaujame kare, mes to nenorime“, – sakė E. Macronas, pakartodamas argumentą, kuriuo rėmėsi nuo pirmųjų karo dienų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tačiau negalime leisti Rusijai laimėti šio karo karinėmis priemonėmis – užimant teritoriją ir kartu parodant, kad tarptautinė santvarka ir mūsų vertybės pralaimėjo agresijos akivaizdoje.“

Eliziejaus rūmų šeimininkas perspėjo, kad Europa turi išlikti vieninga, ir pažymėjo, jog tam tikros šalys ragina laikytis karingesnės pozicijos arba svarsto vienašališkas priemones.

„Negalime leisti, kad šis karas suskaldytų Europą. Europos vienybė yra svarbiausia. Europos padalijimas buvo vienas iš Rusijos karo tikslų“, – kalbėjo E. Macronas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų