Kalbėdami per Rusijos televiziją "Russia Today" buvę Federalinės saugumo tarnybos (FST) darbuotojai tiesiogiai nepasakė, kad neprisidėjo prie A. Litvinenkos nužudymo, tačiau Britanijos ir Jungtinių Valstijų žiniasklaidos tvirtinimus griežtai atmetė.
"Maža to, kad britų spaudos įtarimai yra nepagrįsti. Tai tikras melas, paprastas, grynas melas", - pareiškė A. Lugovojus.
"Aš buvau ir tebesu liudininkas šioje byloje. Kai Skotland Jardo atstovai lankėsi Maskvoje, jie pabrėžė, kad aš - liudininkas. Ir jokių pareiškimų, jog mano statusas buvo pakeistas, nuo tada nebuvo paskelbta", - teigė buvęs FST darbuotojas.
Tai, jog A. Lugovojus tapo įtariamuoju, kiek anksčiau remdamasi neįvardytu britų šaltiniu pranešė JAV televizija ABC. Savo ruožtu Londono laikraštis "The Guardian" nurodė, kad Britanijos valdžia ketina prašyti Rusijos išduoti A. Lugovojų, kad būtų ištirtas jo vaidmuo nunuodijant A. Litvinenką.
Po A. Litvinenkos mirties A. Lugovojus ir D. Kovtunas gulėjo specializuotoje klinikoje. Spaudos duomenimis, A. Litvinenkos žudikai turėjo kontaktų su poloniu-210, kuriuo buvo nunuodytas į Britaniją pabėgęs FST pareigūnas. Tačiau duodami interviu televizijai jie abu atrodė sveiki ir teigė, kad jaučiasi normaliai.
"Taip, prasidėjus visai šiai istorijai, aš savo noru kreipiausi į vieną Rusijos kliniką, - teigė A. Lugovojus. - Mano sveikata yra normali, stabili ir patenkinama".
Maždaug tą patį tvirtino ir D. Kovtunas.
Asociacijos už cheminį saugumą prezidentas Levas Fedorovas, kuris kaip nuodingų medžiagų specialistas sekė A. Litvinenkos istoriją ir komentavo ją spaudoje, pažymėjo, kad dabar neįmanoma nešališkai įvertinti vienų ar kitų pareiškimų.
"Prieš du mėnesius spauda teigė, kad D. Kovtunas ir A. Lugovojus sirgo. Dabar jie lyg ir nelabai serga. Visa tai vyksta propagandos lygiu. Faktų mes neturime", - sakė jis.
Eksperto nuomone, tai galima pasakyti ir apie kitus šios bylos aspektus: kas yra jos dalyviai, kas - liudininkai, o kas - organizatoriai. Dėl šios priežasties L. Fedorovas tikisi sulaukti bent kokių oficialių Britanijos teisėsaugos organų pareiškimų ir veiksmų.
D. Kovtunas ir A. Lugovojus pareiškė esą pasirengę bendradarbiauti su britų tyrėjais ir pažymėjo, kad tai sutampa su jų asmeniniais interesais, tačiau A. Lugovojus nurodė, kad jų talkinimas neperžengs ribų, kurias nustato Rusijos įstatymai.
Tuo tarpu Britanijos žiniasklaida audringai reagavo į pranešimus, kad Rusijos specialiųjų pajėgų padalinio "Vitiaz" kovotojai treniruojasi šaudydami į taikinius su A. Litvinenkos atvaizdu.
REKLAMA