Nepaisant Maskvos invazijos į Ukrainą, Rusija balandį perėmė pirmininkavimą JT Saugumo Tarybai, o Kijevas pareiškė, kad tai yra „spjūvis į veidą“.
Rusijos užsienio reikalų ministras pasmerkė šį JAV sprendimą neišduoti vizų Rusijos žurnalistams.
„Mes to nepamiršime ir neatleisime“, – sakė S. Lavrovas, kuris Niujorke pirmininkaus keliems JT Saugumo Tarybos posėdžiams. Jis pabrėžė, kad JAV bijo įsileisti į šalį Rusijos žurnalistus.
„Šalis, kuri save vadina stipriausia, protingiausia, laisviausia ir teisingiausia, išsigando“, – sakė S. Lavrovas.
Jis pridūrė, kad ši situacija įrodo, jog JAV taip vertinama žodžio laisvė yra niekinė.
Nuo invazijos į Ukrainą pradžios JAV smarkiai sugriežtino Rusijos žurnalistams reikalingą akreditaciją vizoms gauti.
Užsienio reikalų ministro pavaduotojas Sergejus Riabkovas perspėjo dėl tolesnių atsakomųjų veiksmų.
„Rasime būdų, kaip į tai reaguoti, kad JAV ilgam prisimintų, jog tokių dalykų negalima daryti“, – cituodamos S. Riabkovą pranešė Rusijos valstybinės naujienų agentūros.
Valstybinė naujienų agentūra „RIA Novosti“ taip pat citavo diplomatinį šaltinį, kuris teigė, kad po šio incidento „JAV žurnalistai patirs visus nepatogumus ir ribojimus“.
Praėjusį mėnesį Rusijoje buvo suimtas laikraščio „The Wall Street Journal“ (WSJ) reporteris Evanas Gershkovichas, kaltinamas šnipinėjimu, už kurį jam gresia iki 20 metų kalėjimo.
Pats E. Gershkovichas, WSJ ir JAV pareigūnai griežtai paneigė šiuos kaltinimus.
E. Gershkovichas, taip pat dirbęs naujienų agentūrai AFP, yra pirmasis užsienio žurnalistas, suimtas dėl įtarimų šnipinėjimu nuo tada, kai žlugo Sovietų Sąjunga.
„RIA Novosti“ cituojamas diplomatinis šaltinis teigė, kad incidentas dėl vizų rodo Vašingtono susirūpinimą dėl WSJ reporterio.
„Kitaip jie nesielgtų šitaip su Rusijos žurnalistais“, - sakė šaltinis.