Rusijos Čeliabinsko sritis, kurią jau kelis dešimtmečius teršia ir žlugdo branduolinių atliekų sąvartynai ir įvairios avarijos, internete pradėjo vykdyti daug ginčų sukėlusią kampaniją, kurios tikslas yra pakelti regiono įvaizdį, rašo portalas „The Telegraph“.
Štai labiausiai užterštų pasaulio miestų sąrašas.
1. Linfenas, Kinija
Linfenas, Kinija (nuotr. scanpix)
Anglimi ir kitais gamtiniais ištekliais paremta pramonė lėmė tai, kad Kinijoje yra pats didžiausias oro užterštumas visame pasaulyje. Šalyje yra smarkiai paplitusios kvėpavimo takų ir odos ligos, didelis žmonių, sergančių plaučių vėžiu, skaičius.
2. Tianjingas, Kinija
Tianjingas, Kinija (nuotr. SCANPIX)
Sunkioji pramonė reiškia, kad vidutinis švino kiekis ore ir dirvožemyje yra 10 kartų didesnis nei valstybės nustatyta norma. Vaikai gimsta su įgimtomis ydomis, augdami serga įvairiomis ligomis.
3. Sukinda, Indija
Sukinda, Indija (nuotr. SCANPIX)
Susidariusios uolienų atliekos ir neišvalytas vanduo iš vietinių kasyklų nuteka į vietines vandens saugyklas. Nuo to smarkiai didėja oro bei dirvožemio užterštumas. Gyventojai kenčia nuo kraujavimo iš virškinimo trakto, tuberkuliozės ir astmos. Nederlingumas ir vaikų įgimtos ydos yra dažnas reiškinys.
4. Vapi, Indija
Vapi, Indija (nuotr. SCANPIX)
Daugiau kaip 50 pramoninių įmonių čia atsikrato sunkiaisiais metalais, pesticidais ir cheminėmis atliekomis. Gyvsidabrio kiekis gruntiniuose vandenyse 96 kartus viršija nustatytą Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) normą. Vyrauja labai aukštas susirgimo vėžiu lygis.
5. La Oroya, Peru
La oroya, Peru (nuotr. SCANPIX)
Metalo gavyba ir metalų lydimas sukėlė didelį užterštumą šiame Peru mieste. Vaikų kraujyje randamo švino kiekis beveik tris kartus viršija PSO standartus.
6. Dzeržinskas, Rusija
Dzeržinskas, Rusija (nuotr. SCANPIX)
Tai buvo vienas didžiausių pramonės miestų Sovietų Sąjungoje. Pramoniniai chemikalai buvo išmetami į vietinius vandentiekius. Gyvenimo trukmė Dzeržinske yra labai nedidelė, o mirtingumo lygis smarkiai viršija Rusijos vidurkį.
7. Norilskas, Rusija
Norilskas, Rusija (nuotr. SCANPIX)
Kalnakasybos ir metalų lydimo pramonė nuniokojo šį Rusijos kraštą, į orą išmesdamos didžiulius kiekius kenksmingųjų dalelių.
8. Černobylis, Ukraina
Černobylis (Scanpix nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)
Didžiausios pasaulyje branduolinės katastrofos palikimas vis dar tvyro ore. Dėl šios avarijos nuo vėžio mirė tūkstančiai žmonių.
9. Sumgaitas, Azerbaidžanas
Sumgaitas, Azerbaidžanas (nuotr. SCANPIX)
Naftos cheminių produktų ir pramonės kompleksai smarkiai užteršė šį Azerbaidžano miestą.
10. Kabvė, Zambia
Kabvė, Zambija (nuotr. SCANPIX)
Nevaldoma švino gavyba ir metalų lydimo darbai po visą regioną paskleidė didžiulius švino dulkių debesis. Vaikų kraujyje esančio švino kiekis daugiau nei 10 kartų viršija leistiną normą.