Gelbėtojų komandos skuba ieškoti laivo, mat 5-ių žmonių įgulai galimai liko deguonies tik dviem paroms. Aiškėja, kad juo plaukė ir vienas britų milijardierius, ir šias ekspedicijas organizuojančios kompanijos vadovas.
Ne kartą povandeninis kompanijos „OceanGate“ laivas prie Sent Džono krantų, Kanadoje, nėrė į Atlanto vandenyną tam, kad turistai galėtų apžiūrėti prieš daugiau nei šimtmetį nuskendusio garsiojo „Titaniko“ nuolaužas. Tačiau galiausiai sėkmingai išnerdavo.
Vis tik šįkart taip nenutiko. Povandeninis laivas ankstyvą sekmadienio rytą panėrė į vandenyną, tačiau mažiau nei po dviejų valandų prarado ryšį su paviršiumi. Dingusio laivo ieško ir Jungtinių Valstijų, ir Kanados gelbėtojų komandos, bet paieškas apsunkina tai, kad ieškoti tenka gana atokioje vietoje, maždaug 1,5 tūkstančio kilometrų į pietryčius nuo Bostono krantų.
„Tai yra atoki vieta, kurioje sunku vykdyti paieškas. Tačiau mes pasitelkiame visus turimus išteklius, kad galėtume rasti laivą ir išgelbėti jame esančius žmones“, – sako Jungtinių Valstijų pakrančių sargybos admirolas Johnas Maugeris.
Gelbėjimo komandoms sutelkti visus išteklius dabar yra labai svarbu, mat penkių asmenų įgula, esanti laive, jame gali išgyventi 96-ias valandas. Ekspertai mano, kad šiuo metu laive yra likę deguonies maždaug 46-ioms valandoms – arba kiek mažiau nei dviem paroms.
Tokia ekspedicija vienam žmogui kainuoja pusketvirto milijono dolerių. Tarp plaukusių laivu yra ir britų milijardierius Hamishas Hardingas, kuris skrido į kosmosą kaip turistas su „Blue Origin“ kompanija.
Dingusiame laive yra ir pačios ekspedicijos organizacijos „OceanGate“ vadovas bei įkūrėjas Stocktonas Rushas.
Daugiau detalių ieškokite TV3 žinių reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.