Jo teigimu, „policinės NATO misijos patruliavimo veikla Baltijos šalių erdvėje faktiškai tapo taip vadinamosios ribotos prieigos zonos, apėmusios Kaliningrado sritį ir rytinę Baltijos jūros dalį, esme“.
„Tokius NATO veiksmus vertiname kaip jėgų balanso regione pažeidimą, Rusijos Federacijai keliamos grėsmės kūrimą,“ – pridūrė ministras.
Jis taip pat patvirtino, jog Rusijos, kuri pati itin dažnai pastaruoju metu yra kaltinama pažeidinėjanti kitų šalių oro erdvę, ir Europos šalių derybų dėl oro erdvės saugumo metu buvo dažnai keliamas klausimas dėl incidentų oro erdvėje ir jūroje užkardymo. „Manome, kad šie sutarimai yra itin svarbūs būtent šiuo metu, kuomet pasitikėjimo lygis yra atsidūręs itin žemame lygyje,“ – pažymėjo Rusijos gynybos ministras.
Juodkalnija ir Sirija, Arktis
Be Baltijos šalių grėsmę Rusija įžvelgė ir Juodkalnijos stojime į NATO, bei JAV veiksmuose Sirijoje.
Pasak S. Šoigu, „NATO ir toliau augina pajėgas šalia Rusijos sienų, įtraukdamas į savo įtaką vis naujas valstybes“.
„Paskutinis sprendimas priimti į aljansą Juodkalniją – tiesioginis to patvirtinimas. Karinis Podgoricos potencialas yra artimas nuliui, tačiau geografinė vieta leidžia sustiprinti Balkanų kontrolę,“ – pažymėjo jis.
Ministro teigimu, analogiškas karinės infrastruktūros plėtimas yra vykdomas Arktyje. „Šiaurės Norvegijoje, prie pat Rusijos sienos, įkurtas šiuolaikinis poligonas, kuriame dislokuotas NATO kontingentas,“ – pareiškė S. Šoigu, pažymėjęs, kad „NATO – tai „karinis-politinis blokas, o ne filatelistų sueiga“.
Kremliaus patikėtinis taip pat paskelbė, kad JAV smūgis Sirijos aviacijai Šairato oro uoste sukėlė grėsmę Rusijos kariams.
Anksčiau aukščiausi Rusijos vadai yra nes sykį pažymėję, kad rinktis karinį aljansą yra „pačių valstybių reikalas“, o dėl Arkties karinio potencialo kariniai ekspertai pažymi pačios Rusijos plėtrą regione.