Iš 47 tūkst. pacientų Italijoje mirė net 4,032 (kovo 20 d. duomenimis). Net Kinijoje, kur kilo Covid-19 epidemija, užkrėstųjų yra beveik dvigubai daugiau, o mirusiųjų – vos 3,25 tūkst. Vokietijoje yra 13 tūkst. užkrėstųjų, mirė vos 42 iš jų.
Ekspertų teigimu, tai galima paaiškinti Italijos demografine situacija. Šalyje daugiau nei 23 proc. gyventojų yra vyresni nei 65 metų – tai yra antra „seniausia“ pasaulyje valstybė.
Italijoje beveik 40 proc. užsikrėtusiųjų ir net 87 proc. mirusių nuo viruso yra vyresni nei 70 metų pacientai.
Be to, šalies medikai „itin kruopščiai“ fiksuoja mirties priežastis, rašoma „The Telegraph“. Nacionalinis sveikatos institutas paskaičiavo, kad tik 12 proc. užfiksuotų mirčių yra dėl tiesioginio koronaviruso poveikio, 88 proc. pacientų mirė sirgdami lėtinėmis ligomis, daug jų turėjo dvi ar tris.
Ekspertai taip pat atkreipia dėmesį į kitus rizikos faktorius: rūkymą ir užterštumą.
Tačiau daugiausiai kritikos sulaukia Italijos sveikatos apsaugos sistema. PSO atstovas Mike’as Ryanas teigia, kad tai, ką daro italų medikai turimomis sąlygomis yra mažytis stebuklas. „Italų gydytojai susiduria ne su vieno ar kelių pacientų priežiūra… o su 1,2 tūkst. Faktas, kad jie tiek daug žmonių išgelbėja jau savaime yra mažytis stebuklas“, – cituojamas jis.
Tačiau šiuo metu Italija susiduria ir su kita grėsminga problema – vis dažniau užsikrečia patys medikai. Jau šiuo metu 2 tūkst. sveikatos apsaugos darbuotojų užsikrėtė virusu.