„Kinija ragina tarptautinę bendriją, ypač didžiąsias įtakingas galias, išties vaidinti konstruktyvų vaidmenį ir neleisti situacijai toliau blogėti“, – sakoma Užsienio reikalų ministerijos atstovo pareiškime.
„Kinija labai susirūpinusi dėl neramumų Artimuosiuose Rytuose“, – priduriama internete paskelbtame pareiškime.
Izraelis pažadėjo priversti Iraną sumokėti už masinę raketų ataką prieš žydų valstybę ir trečiadienį įspėjo, kad jei į jį bus taikomasi, jis surengs dar didesnę ataką.
Antradienį Iranas surengė antrą per visą istoriją tiesioginę ataką prieš Izraelį ir sakė paleidęs į žydų valstybę 200 raketų, įskaitant hipergarsinius ginklus.
Per šią ataką Izraelio civiliams teko skubėti į slėptuves.
Izraelis, kuris nurodė, kad buvo paleista 180 raketų, trečiadienio rytą bombardavo Irano remiamos libaniečių grupuotės „Hezbollah“ bastionus Libane. Dideli smūgiai teko pietinei Beiruto daliai.
Nuo praėjusio mėnesio Izraelis daugiau dėmesio skiria nebe karui Gazos Ruože, kurį išprovokavo palestiniečių islamistų judėjimo „Hamas“ spalio 7-osios išpuolis žydų valstybės teritorijoje praėjusiais metais, o savo šiaurinės sienos su Libanu apsaugojimui ir kovai su „Hezbollah“.
Kinija nurodė nepritarianti „jokiems veiksmams, kuriais pažeidžiamas Libano suverenumas, saugumas ir teritorinis vientisumas, taip pat (...) konfliktų stiprėjimui“.
„Hezbollah“ nelabai intensyvius smūgius Izraelio kariuomenei pradėjo kitą dieną po to, kai grupuotės sąjungininkas „Hamas“ surengė beprecedentę spalio 7-osios ataką.
„Kinija mano, kad nesugebėjimas pasiekti ugnies nutraukimo Gazos (Ruože) yra pagrindinė dabartinių neramumų Artimuosiuose Rytuose priežastis“, – sakoma Pekino trečiadienio pareiškime.
„Visos šalys turėtų dirbti dėl kuo greitesnio visapusiško ir ilgalaikio ugnies nutraukimo Gazos“ Ruože, sakoma jame.