„Tikimės, kad Vokietijos pusė (...) nustos naudoti vadinamąsias šnipinėjimo bylas manipuliacijoms ir šmeižtui, ir nuoširdžiai gins teisėtas Kinijos piliečių Vokietijoje teises ir interesus“, – pareiškė Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Lin Jianas.
Vokietijos žiniasklaida pranešė, kad gruodžio 9 dieną Kylio-Viko karinio jūrų laivyno bazės teritorijoje apsaugos darbuotojai sulaikė kiną, su savimi turėjusį fotoaparatą, ir perdavė jį policijai.
Šiauriniame uoste įsikūrę Vokietijos karinio jūrų laivyno įrenginiai ir gynybos pramonės milžinės „Thyssenkrupp“ (TKMS) povandeninių laivų statyklos.
Pekinas penktadienį pareiškė, kad apie šį konkretų atvejį nieko nežino.
Tačiau Lin Jianas pažymėjo, kad Kinija „visada reikalavo, jog užsienyje gyvenantys jos piliečiai laikytųsi vietos įstatymų ir taisyklių“.
Spalio pradžioje Vokietija paskelbė sulaikiusi kinę, dirbusią logistikos įmonėje ir kaltinamą šnipinėjus šalies gynybos pramonę. Moteris taip pat dirbo Leipcigo oro uoste Rytų Vokietijoje.
Įtariamoji, įvardijama tik kaip Yaqi X., ne kartą siuntė informaciją apie skrydžius, krovinius ir keleivius oro uoste Kinijos slaptosios tarnybos darbuotojui Jianui G., kai jis kai dirbo Vokietijos europarlamentaro Maximiliano Kraho iš kraštutinių dešiniųjų partijos „Alternatyva Vokietijai“ (AfD) padėjėju Briuselyje.
Savaitraštis „Der Spiegel“, remdamasis neįvardytais saugumo šaltiniais, pranešė, kad 38 metų Yaqi X. taikėsi visų pirma į ginklų milžinę „Rheinmetall“, kuri gamina tankus „Leopard“ ir kuri naudojasi Leipcigo oro uostu krovininiams skrydžiams.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!