Kinijos komentaras pasirodė po to, kai Airijos reguliavimo institucija, padedanti prižiūrėti Europos Sąjungos (ES) duomenų privatumą, ketvirtadienį pranešė pradėjusi tyrimą dėl „TikTok“ naudotojų duomenų perdavimo į Kiniją.
„Kinijos vyriausybė teikia didelę reikšmę duomenų privatumui ir saugumui ir juos saugo pagal įstatymus“, – pareiškė Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Mao Ning.
Ji pridūrė, kad Pekinas „niekada nereikalavo ir nereikalaus, kad įmonės ar asmenys neteisėtai rinktų ar saugotų duomenis“.
„Tikimės, kad Europos pusė gerbs rinkos ekonomiką ir sąžiningą konkurenciją, bei užtikrins teisingą, nešališką ir nediskriminuojančią verslo aplinką visų šalių įmonėms“, – nurodė Užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai.
Europa atidžiai stebi, kaip „TikTok“, kuri priklauso Kinijos bendrovei „ByteDance“, tvarko asmeninę naudotojų informaciją. Vakarų pareigūnai nerimauja, kad ji gali kelti pavojų saugumui.
Duomenų apsaugos komisija teigė, kad balandį „TikTok“ ją informavo, jog „ribotas EEE (Europos ekonominės erdvės) naudotojų duomenų kiekis iš tikrųjų buvo saugomas serveriuose Kinijoje“, priešingai nei rodė kinų socialinės žiniasklaidos milžinės anksčiau pateikti įrodymai.
„TikTok“ tvirtino, kad niekada nėra gavusi jokių Kinijos valdžios institucijų prašymų pateikti Europos naudotojų duomenis.
Dubline įsikūrusi institucija pradėjo tyrimą po ankstesnio tyrimo, kuris baigėsi 530 mln. eurų bauda, nustačius, kad dalijimosi vaizdo įrašais programėlė kelia naudotojams šnipinėjimo pavojų, nes suteikia nuotolinę prieigą prie jų duomenų iš Kinijos.
Per ankstesnį tyrimą „TikTok“ iš pradžių teigė, kad Europos naudotojų duomenų Kinijoje nelaiko, o prie duomenų nuotoliniu būdu prieina tik Kinijoje dirbantys darbuotojai. Tačiau vėliau ji pareiškė, kad kai kurie duomenys iš tikrųjų buvo saugomi Kinijos serveriuose. Tuo metu prievaizdas sakė, kad svarstys tolesnius veiksmus.
„Po šio svarstymo DPC nusprendė pradėti šį naują tyrimą dėl TikTok“, – ketvirtadienį sakė priežiūros institucija.
„Tyrimo tikslas – nustatyti, ar „TikTok“ laikėsi atitinkamų įsipareigojimų pagal Bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą (BDAR), susijusių su šiuo metu nagrinėjamu duomenų perdavimu, įskaitant duomenų perdavimo teisėtumą“, – teigė priežiūros institucija, turėdama omenyje griežtas ES privatumo taisykles.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!