Trečiadienį Kanadoje, Sent Džonse, buvo iškeltos povandeninės kapsulės, kuri sprogo leisdamasi gilyn į Atlanto vandenyną tyrinėti „Titaniko“, nuolaužos.
Pareigūnai teigia, kad tarp nuolaužų buvo aptiktas povandeninio laivo nusileidimo rėmas ir galinis dangtis.
JAV medicinos specialistai atliks oficialią numanomų palaikų analizę, skelbiama pakrantės apsaugos pranešime.
Agentūra yra pradinėje nelaimės priežasčių tyrimo stadijoje. Pakrantės apsaugos jūrų tyrimų valdyba (MBI) nugabens įrodymus į JAV uostą tolesnei analizei ir bandymams.
MBI pirmininkas kapitonas Jasonas Neubaueris savo pareiškime teigė, kad „vis dar reikia daug nuveikti, kad pavyktų suprasti veiksnius, lėmusius katastrofišką „Titano“ praradimą, ir pavyktų užtikrinti, kad panaši tragedija nepasikartotų“.
Primename, kad povandeninė kapsulė „Titan“ į Atlanto vandenyną leidosi birželio 18 d. Po maždaug 90 minučių nuo leidimosi pradžios kapsulė neteko ryšio su savo laivu-baze. Tuomet, manoma, ir įvyko vandenyno slėgio sukeltas kapsulės sprogimas.
Tai reikštų, kad įgula žuvo akimirksniu, povandeninei kapsulei sprogus dėl milžiniško vandenyno slėgio, nusileidus į beveik 4 km gylį.
Įguloje buvo britų nuotykių ieškotojas Hamishas Hardingas (58 m.); prancūzų veteranas „Titaniko“ tyrinėtojas Paulas Henri Nargeoloet (77 m.); Didžiosios Britanijos ir Pakistano verslininkas Shahzada Dawoodas (48 m.) ir jo 19 metų sūnus Sulemanas; ir 61 metų amerikietis Stocktonas Rushas, bendrovės „OceanGate“, kuri ir eksploatavo dingusį povandeninį laivą, įkūrėjas.
Kogero ten košė, kad plika akimi nematyti ar palaikai ar ne.