titan
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „titan“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „titan“.
Naujos detalės apie nuskendusį povandeninį laivą „Titan“: darbuotojas pažėrė kaltinimų įmonei
Šią savaitę paaiškėjo naujų detalių apie nuskendusio povandeninio laivo „Titan“ tragediją. „OceanGate“ darbuotojas David‘as Lochridge‘as teismo posėdyje pareiškė, kad visiškai nepasitikėjo laivo konstrukcija.
Darbuotojas sako, kad tragedijos būtų buvę galima išvengti, jei federalinė saugos agentūra būtų ištyrusi jo skundą.
Šiurpiame povandeniniame vaizdo įraše, kurį paviešino JAV pakrančių apsaugos tarnyba, matyti povandeninio laivo nuolaužos ant jūros dugno.
„Titan“ povandeniniame laive žuvęs vaikinas būtų šventęs 19 gimtadienį: „Vis dar jaučiu jo apkabinimą“
Verslininkės Christine Dawood vyras ir sūnus buvo nelaimingo „Titan“ povandeninio laivo keleiviai, kuris praėjusią vasarą dingo maždaug už 900 mylių į rytus nuo Kodo kyšulio Šiaurės Atlante.
Savo pirmajame išsamiame interviu našlė dienraščiui „Daily Mail“ papasakojo apie tai, kada paskutinį kartą matė savo artimuosius, apie šeimos sielvartą ir apie tai, kaip jai pavyko susidoroti su tragedija.
Neįtikėtina: manoma, kad pagaliau rasti sprogusiame „Titan“ laive buvusių žmonių palaikai
Praėjus keturiems mėnesiams po to, kai ekspedicijos iki „Titaniko“ laivo metu sprogo povandeninis laivas „Titan“, galiausiai buvo rasti laivu plaukusių žmonių palaikai.
Hamishas Hardingas, Shahzada Dawoodas ir jo paauglys sūnus Sulemanas, prancūzų tyrinėtojas Paulas-Henris Nargeole‘as, Stocktonas Rushas, „OceanGate“ generalinis direktorius – visi šie žmonės žuvo įvykus implozijai.
Buvęs „OceanGate“ patarėjas: prieš dingstant ryšiui „Titan“ atkabino balastus ir bandė ištrūkti į paviršių
Kartu su „OceanGate“ anksčiau dirbęs povandeninių ekspedicijų ekspertas pareiškė, kad povandeninė kapsulė „Titan“ likus kelioms akimirkoms iki savo dingimo atkabino balastą, o tai gali reikšti, kad penki jame buvę žmonės jau buvo nusprendę nutraukti kelionę, kai jis sprogo.
Paviešino paskutinę povandeniniame laive mirusio sūnaus ir tėčio nuotrauką: pamatykite patys
Internete pasklido verianti širdį paskutinė nuotrauka, kurioje 19-metis sūnus ir tėtis šypsosi likus vos kelioms akimirkoms iki įlipant į povandeninę kapsulę „Titan“, kurioje jiedu mirė.
58 metų Shahzadas Dawoodas ir jo 19 metų sūnus Sulemanas šypsosi susikibę rankomis prieš lipant į povandeninę kapsulę, kuri turėjo nusileisti su jais prie „Titaniko“ nuolaužų, tačiau katastrofiška nelaimė pražudė visus povandeninio laivo keleivius.
„Titan“ tragedija – kaip „Parazitas“ ar „Liūdesio trikampis“: kodėl turtuolių nelaimė sukėlė pašaipų bangą
Pasaulis sugniaužęs kvapą stebėjo „Titan“ povandeninio laivo dingimo istoriją, skaičiavo valandas, kiek liko deguonies laivo kapsulėje esantiems žmonėms. Visgi internete pasirodė ne vienas šią situaciją pašiepiantis komentaras. Kodėl „Titan“ tragedija sulaukė tiek daug juoko?
Situaciją tinklalaidėje „Sukasi pasaulis“ aptaria naujienų portalo tv3.lt žurnalistai Andrius Jakimčuk ir Vilmantas Venckūnas.
Kapsulės „Titan“ nuolaužose, manoma, rasti žmonių palaikai
Manoma, kad povandeninio laivo „Titan“ nuolaužose, kurios iš vandens buvo ištrauktos trečiadienį, rasti žmonių palaikai, pranešė JAV pakrančių apsaugos tarnyba, skelbia BBC.
Trečiadienį Kanadoje, Sent Džonse, buvo iškeltos povandeninės kapsulės, kuri sprogo leisdamasi gilyn į Atlanto vandenyną tyrinėti „Titaniko“, nuolaužos.
Pareigūnai teigia, kad tarp nuolaužų buvo aptiktas povandeninio laivo nusileidimo rėmas ir galinis dangtis.
Skelbiamos pirmosios „Titan“ nuolaužų nuotraukos
Skelbiamos pirmosios povandeninio laivo „Titan“ nuolaužų nuotraukos, praneša BBC.
Laivelis sudužo kelionės prie legendinio „Titaniko“ metu. Katastrofa pareikalavo penkių gyvybių.
Kaip skelbia minėtas leidinys, metalinės „Titan“ nuolaužos trečiadienį buvo iškrautos iš laivo „Horizon Arctic“ Sent Džonse, Kanadoje.
Paskelbtose nuotraukose matosi metalinės povandeninio laivo dalys, uždengtos brezentu.
Kas laimėjo iš Prigožino maišto ir pašaipos iš „Titan“ tragedijos
Peterio Pomerantsevo knyga apie šių laikų Rusiją pavadinta „Niekas nėra tiesa ir viskas yra įmanoma“. Atrodo, tai puikiai apibūdina Jevgenijaus Prigožino ir „Wagner“ sukilimą. Istorija, netikėtai užsižiebusi, atrodytų, netikėtai ir priblėso. Bet ar tikrai? Tvyrantis rūkas aplink šią situaciją sufleruoja, kad tai tik pirmas šio spektaklio veiksmas.
Kanada tiria povandeninio laivo „Titan“ sprogimą
Kanados valdžios institucijos šeštadienį pradėjo tirti povandeninio laivo „Titan“ sprogimą.
Šiam laivui dingus netoli „Titaniko“ nuolaužų buvo pradėta tarptautinė paieškos ir gelbėjimo operacija, tačiau ketvirtadienį ji baigėsi, paskelbus, kad visi penki povandeninio laivo keleiviai žuvo. Vėliau pranešta, kad povandeninio laivo paieškos virsta tyrimo ir nelaimės likvidavimo misija, kuri tęsis neribotą laiką.
REKLAMA
REKLAMA
Neįtikėtina: „Simpsonai“ ir vėl numatė ateitį
Bėgant metams animacinis serialas „Simpsonai“ pateikė nemažai šokiruojančiai tikslių prognozių. Pavyzdžiui, jie iš anksto nuspėjo, kad Donaldas Trumpas bus išrinktas prezidentu, o rugsėjo 11-ąją grius ir žymieji Niujorko dvyniai.
Šią savaitę viso pasaulio žmones sukrėtė naujieną apie Amerikoje dingusį „Titan“ povandeninį laivą.
Nors šis tragiškas įvykis pastarosiomis dienomis sukrėtė milijonus žmonių visame pasaulyje, atrodo, kad „Simpsonai“ tai išpranašavo dar 2006 metais.
Pareigūnai: dingusio povandeninio laivo paieška virsta tyrimo ir likvidavimo misija
Dingusio povandeninio laivo paieškos virsta tyrimo ir nelaimės likvidavimo misija, kuri tęsis neribotą laiką, penktadienį pranešė pareigūnai.
Ketvirtadienį baigėsi penkias dienas trukusios tarptautinės paieškos, paskelbus, kad visi povandeninio laivo keleiviai žuvo, kai jis sprogo netoli „Titaniko“ nuolaužų.
Kontradmirolas Johnas Maugeris pareiškė, kad buvo pradėtas tyrimas dėl to, kas nutiko.
„Žinau, kad taip pat kyla daug klausimų, kaip, kodėl ir kada tai įvyko.
Mirtis akimirksniu – ekspertas paaiškino, kaip žuvo kapsulės „Titan“ įgula
Buvęs JAV karinio jūrų laivyno gydytojas Dale‘as Mole‘as BBC sakė, kad, jei povandeninės kapsulės „Titan“ įgula žuvo nuo slėgio sukelto sprogimo, mirtis juos ištiko akimirksniu.
Pasak specialisto, jei laivą išties sunaikino vandenyno slėgio sukeltas sprogimas, įgula net nebūtų spėjusi suprasti, kad kažkas vyksta ne taip. D. Mole‘as tai vadina geriausiu iš blogiausiųjų scenarijų.
Vienas tyrinėtojas atsisakė kelionės „Titanu“: atrodė kaip laivelis perplaukti upę
Turėjęs keliauti su vėliau katastrofą patyrusiu „Titanu“ tyrinėtojas Chrisas Brownas pareiškė, kad 2018-aisiais atsisakė keliauti po vandeniu šiuo aparatu, nes nelaikė tokio nardymo būdo pakankamai saugiu užsiėmimu.
Ch. Brownas televizijai CNN pasakojo, kad 2017-aisiais užsirašė į tuomet planuotą kelionę apžiūrėti „Titaniką“, tačiau kitais metais paprašė grąžinti užstatą. „Pasirodė, kad yra pernelyg daug rizikų, kurių aš negalėjau kontroliuoti“, – aiškino vyras.
„Simpsonai“ nenustoja „prognozuoti“ ateities: 2006-ųjų serijoje – katastrofa po vandeniu
Animacinio serialo „Simpsonai“ kūrėjai su savo ateities spėjimu žmones stebina jau seniai – jie galėjo nuspėti dar vieną realų įvykį, šį kartą apie dingusį povandeninį laivą „Titan“, kuris keliavo į vandenyno gelmes apžiūrėti „Titaniko“ nuolaužų.
Naujausias spėjimas iš šios ilgos „prognozių“ eilės seriale yra susijęs su turistine povandenine kapsule „Titan“, kuris savaitės pradžioje panėrė į vandenyno gelmes ir dabar laikomas pražuvusiu, rašo hellomagazine.com.
„Titane“ žuvusio 19-mečio teta: jis bijojo leistis į kelionę, norėjo įtikti tėvui
19-mečio Sulemano Dawoodo, kuris kartu su savo tėvu Shahzada (48 m.) tragiškai žuvo povandeninėje kapsulėje „Titan“, teta pasakoja, kad vaikinas, likus kelioms dienoms iki kelionės, nerimavo ir dvejojo.
Kalbėdama su NBC News, vyresnioji Shahzados Dawoodo sesuo Azmeh Dawood pasakojo, kad 19-metis Sulemanas giminaičiui pasakė, jog dėl kelionės jaučiasi „išsigandęs“, bet norėjo įtikti savo tėčiui, rašo BBC.
Naujausios detalės apie „Titano“ tragediją: JAV karinis laivynas užfiksavo sprogimo garsus vos jam nusileidus į vandenyną
Oficialiai paskelbus, kad Atlanto vandenyne dingusios povandeninės kapsulės „Titan“ įgula laikoma žuvusia, aiškėja naujos tragedijos aplinkybės.
Sekmadienį, vos kapsulei netekus ryšio su savo laivu-baze, JAV karinis jūrų laivynas aptiko „anomaliją“, kuri greičiausiai buvo „Titano“ sprogimas, praneša naujienų agentūra AP.
„Karinis jūrų laivynas sugrįžo ir išanalizavo savo akustinius duomenis po to, kai sekmadienį buvo pranešta apie povandeninio laivo „Titan“ dingimą.
JAV toliau telkia dėmesį į povandeninio laivo gelbėjimą nepaisant deguonies trūkumo
Tarptautinės misijos, kurios tikslas – surasti dingusį povandeninį laivą netoli „Titaniko“ nuolaužų, vyriausiasis koordinatorius ketvirtadienį tvirtino, kad ir toliau sieks išgelbėti penkis įgulos narius.
„Ypač sudėtingais atvejais vis dar pastebime, kad reikia atsižvelgti ir į žmonių valią gyventi. Todėl toliau ieškome ir tęsiame gelbėjimo darbus“, – televizijos NBC laidai „Today“ sakė Jungtinių Valstijų pakrančių apsaugos tarnybos kontradmirolas Johnas Maugeris.
Užfiksavo šiurpą keliantį įrašą: paskutinės minutės prieš įstringant po vandeniu
Sekmadienį po vandeniu panirusi turistinė povandeninė kapsulė „Titan“ netrukus prarado ryšį su baze. Jo viduje – 5 arba 6 asmenys, kuriems deguonies teoriškai turėjo užtekti 96 valandoms. Nepaisant pasiaukojamo gelbėjimo tarnybų darbo, aptikti nelaimės vietos taip ir nepavyko.
Internete spėjusiame paplisti vaizdo įraše užfiksuotas momentas, kai povandeninis laivas pradėjo pavojingai leistis prie nuskendusio „Titaniko“ nuolaužų, rašo mirror.co.uk.
Pats išpranašavo savo tragediją: dingusios kapsulės „Titan“ kūrėjas labiausiai bijojo įstrigti po vandeniu
Po vandeniu Atlanto vandenyne įstrigęs povandeninės kapsulės „Titan“ kūrėjas Stocktonas Rushas dar pernai kalbėjo, kad didžiausia jo baimė – įstrigti povandeniniame laive per vieną iš savo ekspedicijų.
Kompanijos „OceanGate Expeditions“ įkūrėjo ir generalinio direktoriaus pernykštis interviu vėl tapo aktualus po to, kai nuskendusio laivo „Titaniko“ nuolaužų tyrinėti išplaukusi kapsulė „Titan“ dingo be žinios kartu su S. Rushu ir dar keliais asmenimis.
Protu nesuvokiamas pirkinys: už aštuonis CS:GO lipdukus rusas suplojo 500 tūkst. dolerių
Jeigu nežinojote, „Counter-Strike: Global Offensive“ žaidime egzistuoja nemažai labai brangių ginklų dizaino dalių ir trečiųjų šalių valdomos svetainės, kuriose žaidėjai jas pardavinėja už tikrus pinigus.
Vienas įspūdingiausių pirkimų CS:GO istorijoje įvyko prieš kelias dienas, kuomet už aštuonis „IEM Katowice 2014“ turnyro „Titan“ lipdukus asmuo sumokėjo 500 tūkst. JAV dolerių.
Kaip „Nissan“ bandė pagerinti „Titan“ pikapo garso izoliaciją, sumažinti vibracijas
Nors pats populiariausias pikapas visame pasaulyje dėvi „Ford“ markės logotipą, tačiau įvairiausių alternatyvų jam netrūksta. Viena iš jų - japoniško kraujo turintis „Nissan Titan“.
„Nissan“ inžinieriai norėdami sukurti pilnavertį „Ford“ F serijos pikapo alternatyvą, iš pradžių išsistudijavo potencialių pirkėjų pomėgius ir poreikius.
Sparčiausiam superkompiuteriui – našiausias kaupiklis
JAV bendrovė „DataDirect Networks“ pagamins našiausią pasaulyje duomenų saugojimo sistemą, skirtą superkompiuteriui „Titan“. Šis superkompiuteris įrengtas JAV energetikos departamento Oukridžo nacionalinėje laboratorijoje. „Titan“ šiuo metu pirmauja greičiausių pasaulio superkompiuterių reitinge „Top-500“. „Titan“ naudoja 16 branduolių AMD serverinius procesorius „Opteron 6274“ ir „nVidia“ „Tesla K20“ vaizdo procesorius.
JAV padangų gamintoja Prancūzijai: „investuoti pas jus būtų kvaila“
Francois Hollando socialistų vyriausybė vėl įsitraukė į naujus ginčus dėl savo vykdomos ekonominės politikos. Šį kartą kritikos pažėrė JAV padangų gamintojos „Titan International“ vadovas Maurice Tayloras, kuris pasakė, kad dėl trumpos prancūzų darbo dienos būtų kvaila periminėti gamyklą šioje šalyje.
JAV atsiras 20 petaflopų superkompiuteris „Titan“
Oukridžo nacionalinė laboratorija, pagrindinis JAV energetikos ministerijos skaičiavimo centras, su kompanija „Cray“ sudarė sutartį dėl 20 petaflopų galingumo superkompiuterio „Titan“ kūrimo.
Kontrakto kaina siekia 97 milijonus dolerių. Pagal jį numatoma atnaujinti Oukridže esančią sistemą „Cray XT5“, dar žinoma pavadinimu „Jaguar“.
„Titan“ bus naudojamas medžiagotyroje, energetinėse technologijose, medicinoje, geofizikoje ir kitose mokslo srityse, susijusiose su dideliu kieku skaičiavimų.
Penkios keisčiausios prekės, rastos „eBay“ aukcione
Tarptautinė mokėjimų sistema „Chronopay“ sudarė pačių nestandartiškiausių prekių, išstatytų internetiniame aukcione „eBay“, reitingą.
1. Tatuiruotė ant amerikiečio 300 dol. 2. Manekenas po sprogimo 2 500 dol. 3. Raketų paleidimo kompleksas 4 000 000 dol. 4. Seelando mikrovalstybė 750 000 000 dol. 5. Žmogaus gyvenimas – be kainos
Pirmoje vietoje atsirado amerikietis, pasiruošęs už 300 dolerių ant savo kūno pasidaryti tatuiruotę pagal aukciono laimėtojo atsiųstą nuotrauką.
Išmetamojo vamzdžio keltuvas
Ką darote, kai praduriate automobilio padangą? Teisingai: išsiimate iš bagažinės „Titan“ kėlimo pūslę, pakišate po mašinos apačia prie reikiamo rato, kitą galą užmaunate ant išmetimo vamzdžio, užvedate variklį ir per kelias sekundes pakeliate automobilį į reikiamą aukštį. Išleisti orą galima per 5 sekundes. Pūslės keliamoji galia – 3 tonos.
Trūksta tik vandens
Vienkartinis kelioninis „Titan“ skutimosi peiliukas turi viską, ko reikia: aštrius ašmenis, nedidelį veidrodėlį ir netgi porciją skutimosi putų, kurios sumaniai įpakuotos į peiliuko kotelį.Vandens galima rasti bet kurio oro uosto, geležinkelio stoties ar degalinės prausykloje. Todėl su „Titan“ jūs visada galite būti švariai nusiskutę.