Dėl nuolatinio COVID-19 pacientų skaičiaus augimo Latvijos ligoninės „visuose lygmenyse pradės rūšiuoti dar labiau“, vietos televizijai pasakojo Greitosios medicinos pagalbos tarnybos vadovė Lienė Cipulė.
„Greitosios“ vadovė pažymėjo, kad dabartinė sveikatos apsaugos sistema susiduria su didelėmis problemomis. Medikai tvirtina, kad viršijus 1,5 tūkst. nuolatinių stacionaruose gydomų pacientų skaičių medicina kaipo tokia baigsis ir prasidės „katastrofų medicina“. Tai reiškia, kad pradės veikti kiti principai, tiek gydymo metodų, tiek ir pagalbos dėl menkesnių problemų suteikimo taikyme.
Ji pažymėjo, kad ši riba dar nėra pasiekta, tačiau Latvija artėja prie tokios padėties. Susidarius situacijai, kuomet ligoninės perpildomos ir trūksta įrangos, tikimasi sulaukti kitų šalių pagalbos. L. Cipulės tikisi, kad pagalbos būtų sulaukta laiku.
Pagrindinė pandemijos suvaldymo Latvijoje problema, apie kurią nuo nuo vasaros kalba vietos ekspertai, – žemas vakcinacijos lygis. Anot vietos kultūros ministro Naurio Puntulio, toks rodiklis – posovietinis palikimas, su kuriuo susidūrė faktiškai visos Rytų Europos šalys, įskaitant ir Latviją. Politiko teigimu – kuo toliau į rytus, tuo situacija niūresnė.
Latvijoje serga daugiausiai jauni žmonės
Jeigu anksčiau daugiausiai sergančiųjų COVID-19 Latvijoje buvo 10-19 m. žmonių grupėje, tai per pastarąsias dvi savaites 30-39 m. grupė juos „aplenkė“, skelbiama „Mixnews“.
Trečioje vietoje liko 40-49 metų grupės asmenys, tačiau į ligonines didesnė rizika patekti išlieka vyresnio amžiaus žmonėms ir tiems, kurie turi lėtinių susirgimų.
Latvija išlieka pasauline lydere pagal bendrą susirgimų koronavirusu skaičių, tenkantį 1 mln. gyventojų, pagal „Worldometers“ pateikiamą informaciją. Per paskutinę savaitę Latvijai tenkantis vidurkis siekia 8962 atvejus (1 mln. gyventojų), Estija yra trečioje vietoje su 7521 atveju, o Lietuva – 5 vietoje su 7380 atvejų.
Latvijoje ženkliai išaugo ir mirtingumas nuo COVID-19, lyginant su praėjusia savaite mirčių buvo 67 proc. daugiau (Lietuvoje per tą patį laikotarpį mirčių sumažėjo 5 proc.).