Šiuo metu penki šių laivų dalyvauja pratybose Juodojoje jūroje, kol Maskva perspėja Vašingtoną nesiartinti „jų pačių labui“.
„Vyšnij Voločiok“ yra 900 tonų, 73 metrų korvetė su moderniausia raketine sistema. Dėl „žemė–oras“ raketų, laivas gali atlikti tiek karinius veiksmus prieš kitus laivus, tiek antrinę oro gynybos funkciją. Laivas saugo Rusijos ekonomines zonas jūroje ir kovoja su priešų kariniais laivais. Jis pradėjo tarnauti 2017 m., o jo įgulą sudaro 52 asmenys.
„Graivoron“ yra ketvirtoji korvetė Juodosios jūros laivyne, paleista 2020 m. Ji yra ginkluota antžeminių atakų sparnuotąja raketa „Kalibr-NK“ ir turi 52 asmenų įgulą. Joje yra keturios „žemė–oras“ raketos ir 14,5 mm bei 7,62 mm kulkosvaidžiai.
„Admirolas Makarovas“ yra trečioji „Admirolo Grigovičiaus“ klasės fregata Juodosios jūros laivyne. 2015 m. į jūrą išplaukęs laivas yra 124 m ilgio, sveria 4 035 tonas, o jo įgulą sudaro 200 karių. Jis yra apsiginklavęs 100 mm jūrine patranka, „Kalibr“ sparnuotosiomis raketomis, „žemė–oras“ raketomis ir raketų paleidimo įrenginiu.
„Samum“ yra valdomųjų raketų korvetė, naudojama kranto apsaugos operacijose. „Samum“ gali atlikti raketines atakas prieš laivus ir, kaip teigiama, yra didžiausias laivas su oro pagalve pasaulyje. Jis sveria 1 000 tonų ir gali pasiekti 100 km/h greitį. Laive yra aštuonios „Mosquito“ raketos, 20 priešlėktuvinių raketų, artilerijos kompleksas, kulkosvaidis ir trukdžius kuriantis įrenginys. 64 m ilgio korvetė „Samum“ turi 68 žmonių įgulą ir buvo paleista 1992 m.
„Ivanas Golubetsas“ yra 1973 m. jūrų traleris, originaliai statytas sovietiniam laivynui. 68 asmenų įgulą turintis 60 m laivas yra apsiginklavęs 32 giluminėmis bombomis ir turi povandenines minas aptinkančią sistemą.
JAV karinis jūrų laivynas
Manoma, kad Vašingtonas į Juodąją jūrą pasiuntė du eskadrinius minininkus, kaip perspėjimą Maskvai, kad JAV stebi įvykius Ukrainoje ir yra pasiruošusi atsakyti.
Turkijos užsienio reikalų ministras sakė, kad JAV karinis laivynas paprašė leidimo dviem eskadriniams minininkams kirsti sąsiaurį, vedantį į vandenyną.
„USS Donald Cook“ yra „Arleigh Burke“ klasės sparnuotųjų raketų eskadrinis minininkas, į jūrą išplaukęs 1997 m. 153 m laive darbuojasi 281 asmens įgula. Teigiama, kad šis laivas yra aprūpintas viena moderniausių jūrinių ginklų sistemų pasaulyje. Jame įdiegta greito reagavimo oro ir balistinių raketų apsaugos sistema, kuri automatiškai aptinka ir seka beveik viską ore.
„USS Donald Cook“ taip pat turi pažangią povandeninę stebėjimo sistemą ir sraigtasparnio nusileidimo aikštelę. Laivo vertikali raketų paleidimo sistema geba paleisti ilgo nuotolio „paviršius–paviršius“ „Tomahawk“ sparnuotąsias raketas, taip pat „paviršiaus–oro“ standartines ir priešbalistines raketas. Laivas turi ir daugiau artilerinės įrangos.
Sparnuotųjų raketų eskadrinis minininkas „Roosevelt“, taip pat priklausantis „Arleigh Burke“ klasei, buvo paleistas 1999. 155 m laivas turi 380 žmonių įgulą. Jame yra integruota radarų ir raketų sistema, kuri gali apsiginti nuo modernių oro, antžeminių ir požeminių grėsmių. Laivas yra apsiginklavęs tokia pačia įranga kaip ir „USS Donald Cook“.