JT Humanitarinių reikalų koordinavimo biuras (OCHA) pranešė, kad per pirmuosius šešis 2023 metų mėnesius okupuotoje teritorijoje užregistravo 591 su naujakuriais susijusį incidentą, per kurį nukentėjo palestiniečiai, buvo padaryta žala turtui arba ir viena, ir kita.
„Tai yra vidutiniškai 99 incidentai kiekvieną mėnesį ir 39 procentais daugiau, palyginti su visų 2022 metų mėnesio vidurkiu, kuris yra 71“, – žurnalistams Ženevoje sakė atstovas Jensas Laerke (Jensas Lerkė).
Apie tokią statistiką pranešama po to, kai „tokių incidentų skaičius 2022 metais jau buvo didžiausias nuo 2006 metų, kai pradėjome juos registruoti“, teigė jis.
Izraelis yra okupavęs Vakarų Krantą nuo 1967 metų Šešių dienų karo.
Išskyrus aneksuotą Rytų Jeruzalę, šioje teritorijoje gyvena beveik trys milijonai palestiniečių ir apie 490 000 izraeliečių, gyvenančių nausėdijose, kurios pagal tarptautinę teisę laikomos neteisėtomis.
Nuo praėjusių metų pradžios šioje teritorijoje įvyko virtinė palestiniečių išpuolių prieš Izraelio taikinius ir Izraelio naujakurių smurto prieš palestiniečių bendruomenes.
OCHA pradėjo skubiai vertinti šešiasdešimties palestiniečių piemenų bendruomenių, tiesiogiai nukentėjusių nuo blogėjančios padėties, humanitarinius poreikius, sakė J. Laerke.
Jis pabrėžė: „Pagal tarptautinę teisę Izraelio nausėdijos yra neteisėtos.“
„Jie didina humanitarinius poreikius, nes daro poveikį pragyvenimo šaltiniams, apsirūpinimui maistu ir galimybėms naudotis pagrindinėmis paslaugomis“, – teigė jis.