JT Humanitarinių reikalų koordinavimo biuro (OCHA) duomenimis, žmonių, kuriems reikia humanitarinės pagalbos, skaičius Nigeryje sparčiai išaugo nuo 1,9 mln. 2017-aisiais iki 4,3 mln. 2023-aisiais.
Prognozuojama, kad iki kito derliaus nuėmimo, nederliaus sezono – nuo birželio iki rugpjūčio – metu, žmonių, kenčiančių nuo didelio maisto stygiaus, skaičius pasieks tris milijonus.
OCHA „mums praneša, kad humanitarinės operacijos šiuo metu sustabdytos, atsižvelgiant į susidariusią padėtį“, sakė JT generalinio sekretoriaus Antonio Guterreso atstovas spaudai Stephane'as Dujarricas.
Nigerio ginkluotųjų pajėgų vadas ketvirtadienį pareiškė palaikantis karius, kurie teigia nuvertę vyriausybę, nors šalies prezidentas Mohamedas Bazoumas tam priešinasi.
63-ejų vyras yra vienas iš nedaugelio išrinktų prezidentų ir provakarietiškų lyderių Sahelio regione, kur nuo 2020 metų siautėjantis džihadistų sukilimas sukėlė perversmus Malyje ir Burkina Fase.
Nigeris kovoja su dviem džihadistų grupėmis: viena jų 2015 metais į šalies pietvakarius įsiveržė iš Malio, o kita, kovojanti pietryčiuose, iš Nigerijos šiaurės rytų.
A. Guterresas ketvirtadienį išreiškė susirūpinimą dėl nestabilumo į pietus nuo Sacharos esančiame Afrikos ruože ir pareiškė, kad labai nerimauja dėl ekstremizmo bei suirutės Sahelio regione.
„Matome nerimą keliančią tendenciją“, – žiniasklaidai sakė jis.