Demilitarizuota zona tarp Šiaurės ir Pietų Korėjos – tai 250 km ilgio ir 4 km pločio ruožas. Vienas labiausiai saugomų pasaulyje.
Visgi, keliose demilitarizuotos zonos vietose gali apsilankyti turistai ir būtent iš čia, ekskursijos metu, vakar į Šiaurės Korėją perėjo 23-ejų amerikiečių karys Travis Kingas. Anot liudininkų, garsiai nusikvatojęs, jis bėgte pasileido į vieno brutaliausių pasaulio režimų pusę ir nebegrįžo.
„Sąmoningai ir be leidimo jis kirto karinę demarkacijos liniją. Manome, kad jį sulaikė Šiaurės Korėjos pareigūnai. Mes atidžiai stebime ir tiriame šią situaciją. Esu susirūpinęs dėl mūsų kario gerovės“, – tikino JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas.
Tačiau tai dar ne viskas. Aiškėja, kad amerikiečių karys buvo „peštukas“, į Pietų Korėjos pareigūnų akiratį patekęs dėl muštynių naktiniame klube, vandalizmo, apspardyto policininkų automobilio ir jų išplūdimo.
Už tai Travis Kingas vasarį stojo prieš teismą, kuris jam skyrė beveik 4 tūkst. eurų baudą ir 2 mėn. kalėjimo. Dėl šių drausmės pažeidimų karinė vadovybė Travį Kingą nusprendė parskraidinti į Jungtines Valstijas, tačiau iš Seulo oro uosto jis sugebėjo pabėgti, o tada prisijungė prie ekskursantų grupės, su kuria ir nuvyko į demilitarizuotą zoną. Koks jo likimas, kol kas neaišku. Šiaurės Korėja tyli.
„Baltieji rūmai, Gynybos departamentas, Valstybės departamentas ir Jungtinės Tautos dirba kartu tam, kad gautų daugiau informacijos ir išspręstų šią situaciją“, – teigė JAV Baltųjų rūmų atstovė Karine Jean-Pierre.
Visgi ši istorija Traviui Kingui gali baigtis išties liūdnai. Iš keturių savo noru į Šiaurės Korėją perėjusių amerikiečių karių, Vašingtonui išlaisvinti yra pavykę tik vieną. 2014 m., po 40-ies metų Šiaurės Korėjos kalėjime, į laisvę išėjo Charlesas Jenkinsas, kiti trys ten ir mirė.
Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše.