• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryba ketvirtadienį priėmė pareiškimą, kuriame pasmerkė taikių demonstracijų demokratinėms reformoms Mianmare remti nuslopinimą.

REKLAMA
REKLAMA

"Saugumo Taryba labai apgailestauja dėl to, kad buvo panaudotas smurtas prieš taikias demonstracija Mianmare", - sakoma ST pareiškime.

REKLAMA

Dokumentą parėmė visos 15 JT Saugumo Tarybos narės, tarp jų ir Kinija. Oficialusis Pekinas anksčiau blokavo visus JT mėginimus pasmerkti Mianmaro valdžios politiką, todėl šis pareiškimas buvo pirmasis Saugumo Tarybos žingsnis prieš chuntą.

Saugumo Taryba paragino Minamaro valdžią kuo greičiau paleisti į laisvę visus politinius kalinius ir tuos, kurie buvo sulaikyti per demonstracijas. Be to, Jungtinės Tautos siūlo valdžiai užmegzti "tikrą dialogą" su namų arešte esančia Aung San Suu Kyi.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu JT specialusis pasiuntinys Irahimas Gambari šį savaitgalį išvyksta į kelionę po Aziją, kurios tikslas - padėti išlaisvinti Mianmaro politinius kalinius ir užmegzti chuntos dialogą su opozicinėmis jėgomis.Taip pat jis aplankys ir patį Mianmarą - jau antrąjį kartą po rugsėjo 19 dienos, kai šalyje prasidėjo masinės demonstracijos prieš chuntą ir už demokratijos įtvirtinimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Protesto akcijas, kurias surengė budistų vienuoliai, žiauriai nuslopino karinė valdžia. Ginkluoti policininkai areštavo šimtus demonstrantų, taip pat įsiveržė į daugelį vienuolynų, kurie rėmė protesto akcijas.

Minamaro valdžios oficialiais duomenimis, per šiuos įvykius žuvo 10 žmonių, o 2,1 tūkst. buvo areštuoti. Tačiau Vakarų diplomatai ir stebėtojai nuogąstauja, kad abu skaičiai gali būti labai sumažinti.

REKLAMA

Teisių gynimo organizacijos ir opozicija teigia, kad Mianmaro valdžia kankina politinius kalinius. Šalies valdžia atmeta šiuos kaltinimus ir teigia, kad daugiau kaip pusė areštuotųjų per demonstracijas jau yra laisvėje. Tačiau giminaičiai ir teisių gynėjai iki šiol nieko nežino, koks likimas ištiko šimtus žmonių, dingusių per protesto akcijas.

Ketvirtadienį buvo pranešta, kad būdamas už grotų mirė vienas Judėjimo už demokratiją aktyvistų, 42-ejų metų Winas Shwe. Tailando teisių gynimo organizacija, teikianti pagalbą politiniams kaliniams, teigia, kad jis mirė "kankinamas per tardymą".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų