oficialusis pekinas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „oficialusis pekinas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „oficialusis pekinas“.

Kinijos uigūrai: teroristai ar kovotojai už laisvę?

Oficialiai Kinijoje tautinės mažumos tesudaro vos 1 proc., tačiau už šio skaičiaus slepiasi milijonai. Apie Tibeto okupaciją žinome gana daug, o apie 9 milijonus uigūrų, gyvenančių Sindziango autonominėje provincijoje – beveik nieko. Tiesa, apie juos viešai buvo prabilta, kai pasaulis bandė pasidalinti Gvantanamo kalėjime be teismo laikytus ir terorizmu įtartus asmenis – tarp JAV sulaikytųjų buvo ir Kinijos valdžios nekenčiamų uigūrų, kurie dėl suprantamų priežasčių grįžti į savo tėvynę negali.
2009-07-15

Kanada aptiko šnipinėjimo virusų tinklą

Kanados mokslininkai aptiko elektroninių šnipų, esančių daugiausia Kinijoje ir stebinčių kompiuterių turinį vyriausybių įstaigose visame pasaulyje, tinklą, rašo britų visuomeninio transliuotojo BBC naujienų svetainė. Pasak mokslininkų iš Toronto universiteto, virusas-šnipas stebėjo 1 295 kompiuterių 103 šalyse turinį. Buvo užkrėsti įvairių šalių Užsienio reikalų ministerijų ir ambasadų kompiuteriai, tarp jų susiję su Tibeto dvasiniu lyderiu tremtyje Dalai Lama.
2009-03-30

Darfūro maištininkai: Kinijos taikdariai nepageidaujami

Darfūro sukilėliai šeštadienį pareikalavo nedelsiant iš šio Sudano regiono atitraukti Kinijos taikdarius. Pareiškimas paskelbtas netrukus po to, kai į Darfūrą atvyko 135 Kinijos armijos inžinierių grupė.Kinų inžinieriai į Darfūrą atsiųsti, ruošiantis 26 tūkst. Jungtinių Tautų (JT) ir Afrikos Sąjungos (AS) taikdarių dislokavimui sausio mėnesį. Darfūre inžinieriai turėtų tiesti kelius ir tiltus bei kasti šulinius, skelbia BBC.
2007-11-24

JT Saugumo Taryba „apgailestauja“ dėl įvykių Mianmare

Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryba ketvirtadienį priėmė pareiškimą, kuriame pasmerkė taikių demonstracijų demokratinėms reformoms Mianmare remti nuslopinimą."Saugumo Taryba labai apgailestauja dėl to, kad buvo panaudotas smurtas prieš taikias demonstracija Mianmare", - sakoma ST pareiškime.Dokumentą parėmė visos 15 JT Saugumo Tarybos narės, tarp jų ir Kinija.
2007-10-12

J. Chiracas ir Hu Jintao pasirašė prieš Taivano referendumą nukreiptą deklaraciją

Prancūzijos prezidentas Jacques’as Chiracas (Žakas Širakas) ir Kinijos prezidentas Hu Jintao (Hu Dzintao) antradienį (01.27) pasirašė deklaraciją dėl žmogaus teisių stiprinimo ir prieš referendumą Taivane. Bendras Prancūzijos ir Kinijos pareiškimas turi atnaujinti 1997 metais tarp Paryžiaus ir Pekino sudarytą "strateginę partnerystę". Abiejų šalių lyderiai šį dokumentą pasirašė Eliziejaus rūmuose po antro aukščiausio lygio susitikimo.
2004-01-27
Į viršų