Pasak ekspertų komisijos, viena kažkurios šalies vyriausybė pranešė, kad Šiaurės Korėjos „kibernetiniai veikėjai nuo 2020 metų iki 2021 metų vidurio pavogė daugiau kaip 50 mln. dolerių (43,6 mln. eurų) iš mažiausiai trijų kriptovaliutos keityklų Šiaurės Amerikoje, Europoje ir Azijoje“.
Nurodoma, kad tai tikriausiai atspindi Šiaurės Korėjos siekį diversifikuoti savo nusikalstamas kibernetines operacijas.
Sekmadienį naujienų agentūros AP gautoje ataskaitos dalyje apie kibernetinę veiklą sakoma, jog neįvardijama kibernetinio saugumo firma pranešė, kad 2021-aisiais Šiaurės Korėjos „kibernetiniai veikėjai per septynis įsibrovimus į kriptovaliutos keityklas ir investavimo firmas pavogė iš viso 400 mln. dolerių (349 mln. eurų) vertės kriptovaliutos“.
Per šias kibernetines atakas pasinaudota duomenų viliojimu, silpnomis programinės įrangos vietomis, kenkėjiškomis programomis ir socialine inžinerija. Pinigai iš šių organizacijų „karštų“ piniginių, susietų su internetu, buvo nukreipti Šiaurės Korėjos kontroliuojamais adresais, sakoma ataskaitoje.
Šiaurės Korėjos veikėjų pavogta kriptovaliuta „pereina kruopštų pinigų plovimo procesą“, sakoma sankcijas Pchenjanui prižiūrinčios ekspertų komisijos ataskaitoje JT Saugumo Tarybai.
Prieš metus ši komisija citavo neįvardytą šalį, sakiusią, kad Šiaurės Korėja „nuo 2019-ųjų iki 2020-ųjų lapkričio pavogė virtualaus turto už maždaug 316,4 mln. dolerių (276 mln. eurų)".
Naujosios ataskaitos santraukoje ekspertai nurodė, kad Šiaurės Korėja toliau plėtoja savo branduolinių ginklų ir balistinių raketų programas.
„Nors apie branduolinius bandymus ar tarpžemyninių balistinių raketų paleidimus nepranešta, KLDR (Šiaurės Korėja) toliau plėtojo savo branduolinių daliųjų medžiagų (urano ar plutonio) gamybos pajėgumus“, – nurodė komisija.
Ekspertai atkreipė dėmesį į pastebimą Šiaurės Korėjos raketų bandymų suintensyvėjimą sausio mėnesį, panaudojant įvairius ginklus ir technologijas.
Šiaurės Korėja „toliau užsienyje siekė medžiagų, technologijų ir žinių šioms programoms, taip pat ir kibernetinėmis priemonėmis bei bendrais moksliniais tyrimais“, sakoma ataskaitoje.