• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jungtinės Karalystės Saugumo tarnybos generalinis direktorius Kenas McCallumas sako, kad tarnyba susiduria su „pragarišku darbu“, kad atremtų bandymus surengti sabotažo veiksmus ir teroro išpuolius.

Jungtinės Karalystės Saugumo tarnybos generalinis direktorius Kenas McCallumas sako, kad tarnyba susiduria su „pragarišku darbu“, kad atremtų bandymus surengti sabotažo veiksmus ir teroro išpuolius.

REKLAMA

Pasak jo, į Jungtinės Karalystės ir Europos gatves sugrįžo „Islamo valstybės“ grėsmės, o Iranas ir Rusija intensyvina pastangas vykdyti žmogžudysčių ir sabotažo sąmokslus.

Apie tai rašo leidinys „The Guardian“.

Bando kelti chaosą gatvėse

K. McCallumas sako, kad Rusijos Vyriausioji žvalgybos valdyba vykdo „tvarią misiją kurti chaosą Didžiosios Britanijos ir Europos gatvėse“. 

Jis pažymėjo, kad buvo bandymų sukelti padegimus ir sabotažo sąmokslus, taip pat įtraukė nusikalstamus tinklus, kad surengtų atakas, nes dauguma arba visi JK ambasadoje dirbantys šnipai buvo išvaryti.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak K. McCallumo, Rusijos veikla vėl suaktyvėjo po chaotiško laikotarpio po invazijos į Ukrainą, kai visoje Europoje namo buvo išsiųsta 750 diplomatų.

REKLAMA

„Islamo valstybės“ grėsmės

Kenas McCallumas teigia, kad „Islamo valstybės“ atgimimas Afganistane ypač paskatino islamistų grupuotės pastangas terorizmui, o britų, norinčių keliauti į užsienį pasimokyti iš šios grupuotės, skaičius „šiek tiek išaugo“.

Pasak jo, „didėjanti grėsmė“ iš „Islamo valstybės“ ir kiek mažesniu mastu iš „al Qaeda“ yra „teroristinė tendencija, kuri man rūpi labiausiai“.

„Per pastarąjį mėnesį daugiau nei trečdalis svarbiausių mūsų tyrimų buvo susiję su tam tikromis organizuotomis užjūrio teroristinėmis grupuotėmis“, – sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA

K. McCallumas sakė, kad teroro sąmokslų, nutrauktų nuo 2017 m. kovo, skaičius išaugo iki 43. Paskutinį kartą, 2022 metų lapkritį, buvo nurodyta, kad per tą patį laikotarpį buvo nutraukti 37 sąmokslai, o tai reiškia, kad per beveik dvejus metus pavyko išvengti šešių teroro sąmokslų.

Ekspertas apžvelgė galimus Putino planus: tarp jų – agresija prieš Baltijos šalis

Ekspertai pateikia skirtingas prognozes dėl galimo Rusijos puolimo prieš NATO, tačiau nėra iki galo žinoma, ar Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas apskritai pasiryš tokiam žingsniui. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apie tai Ukrainos televizijos kanalui „Channel 24“ kalbėjo leidinio „Defense Express“ vyriausiasis redaktorius Olehas Katkovas, cituoja UNIAN. 

O. Katkovas pažymėjo, kad 2023 m. pasigirdo nuomonių, jog jei ginklų gamyba Europos Sąjungoje ir Rusijoje vyks tokiu pačiu tempu, tuomet po aštuonerių metų Rusija turės tokį pranašumą ginklų srityje, kad tiesiog juo pasinaudos. Jis pridūrė, kad kartu karo ekspertai prognozavo, jog „iš tikrųjų horizonte turime karą su Rusijos Federacija“. 

REKLAMA

Pasak jo, Europos NATO narės privalo didinti biudžetą gynybai. 

„Seniai skelbtas pažadas, kad Europos šalys turi išleisti bent 2 procentus bendrojo vidaus produkto gynybai dar nėra realiai įvykdytas. Sakyčiau, ar apie pusė Europos NATO segmento šalių gynybai neskiria 2 procentų“, – kalbėjo ekspertas.

Kartu O. Katkovas pažymėjo, kad rinkimų Jungtinėse Amerikos Valstijose fone, kur kandidatas į prezidentus Donaldas Trumpas „atvirai sako, kad neketina mokėti už jokius karus Europoje ir nedalyvaus juose, tai po tokių žodžių iš tikrųjų Briuselyje Europos sostinės pradeda vertinti savo galimybes ir tai, ką jos gali padaryti be Jungtinių Valstijų“. 

REKLAMA

Paklaustas, kas dabartinėmis sąlygomis būtų labiau pasiruošęs karui – NATO ar Rusija ir kiek tikėtinas konfliktas tarp jų nepasibaigus Rusijos karui su Ukraina, O. Katkovas pažymėjo, kad „tokios informacijos nėra“.

„Jei paimsime šiuos pareiškimus (analitikų vertinimus - UNIAN), tai jie kone visi sutinka, kad Rusijos Federacija užpuls NATO šalis Europoje, tačiau jų pareiškimai skiriasi nustatant, kada tai galėtų įvykti. Nes vokiečiai kalbėjo apie aštuonerius metus, lenkai –  apie dvejus ar trejus metus, Baltijos šalyse apskritai galima tikėti, kad 2025-aisiais – ten tokie pokalbiai. Tai reiškia, kad kuo arčiau Rusijos Federacijos, tuo mažesnis terminas įvardijamas“, – pastebėjo analitikas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis taip pat pridūrė: 

„Beje, kai kurie žmonės nesuvokia, kad pasibaigus karui Ukrainoje, Rusijos Federacija ims pulti Europos segmentą“. 

„Kokia pagrindinė problema visuose šiuose plėtros į Europą planuose... Faktas yra tas, kad Rusijos Federacijoje jie taip pat moka skaičiuoti. Ir todėl jie manė, kad dabar jie turi pranašumą. Pranašumą prieš Europos segmentą kaip tokį. Akivaizdu, kad ne pranašesni už JAV ir Europos NATO segmentą, bet už Europą kaip Europos Sąjungą. Tada, greičiausiai, jie tikrai galėtų paskaičiuoti, kad galėtų imtis veiksmų. Jei imtume labiausiai paplitusį scenarijų, tai būtų agresija prieš Baltijos šalis“, – pažymėjo O. Katkovas. 

Visos ribos yra peržengtos. Kodėl dėl vatnikų išsidirbinėjimų turi kentėti niekuo nekalti žmonės? Dabar laikas mums pasireikšti. Balsuokime tik už tas partijas, kurios didins karo gynybos mokestį!
Debilaiu nepakomentuosi.
Kaip idiotus veikia zurnalistinis briedas...
Rinkim koncerwatas... karas puola.... meskim milijonus i bala
Darykim bardaka viesuosiuos pirkimuos.... nedarykim jokiu auditu....
TAWO KAIP IDIOTO MINTIM, KAM JIEMS TAIWANAS???? NE EUROPOS SAJ NARĖ, NEPRIKLAUSO NATO, BANKAI, NESIKALBA SU TEISESAUGA.... KAM MUM TAOWANAS??? NE PLAUT PONIGAM?
Diewe wa tokie buozgalviai balsuoja... wa tokie eina tapt maldeikiais pusė partijos, vien idiotai, kilnojantys balsus paliepus.
pzd, patys prisileido kitataučių neva "kad jie dirbtų ir mokesčius mokėtų" (juokinga), bet vėl rusus kaltina
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų